Reklamı Kapat

Başkan Söğüt, “Sürekli öğrenmek zorundayız”

Körfezde düzenlenen Öğrenme Şenliğinde konuşan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt Öğrenmenin yaşı yoktur. Beşikten mezara kadar devam eden bir süreçtir dedi. Gençlere de tavsiyede bulunan Söğüt Zamanınızı boşa harcamayın kendinizi geliştirin ifadelerini kullandı.

Haber albümü için resme tıklayın

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Körfez Belediyesinin de destek verdiği Öğrenme Şenlikleri bu yıl da renkli geçti. Tütünçiftlik Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen şenliğin açılışına Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan İlçe Müftüsü Sabri Bağcı AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna kurum müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

GELİŞİMLERİNE KATKI SAĞLIYOR

Program öncesinde ilk olarak konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan öğrenmenin yararlarını topluma anlatılması yanı sıra kişilerin yaşayarak öğrenebilecekleri faaliyetlere özendirmesi adına etkinliğin önemli olduğunu belirterek farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Okutan hayat boyu öğrenmenin bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerine de katkı sağladığını belirtti.

EN KIYMETLİ ŞEY ÖĞRENMEK

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de 2013ten bu yana sürdürülen öğrenme şenliklerinin önemli olduğunu belirtirken Bireylerin sosyo-kültürel gelişimi istihdam edilmesi gibi birçok alanda bizler için önemli olan öğrenme doğru bilgi edinmeyi amaçlayan bir program. Öğrenmek hayattaki en kıymetli şey. Beşikten mezara kadar devam eden bir süreç dedi.

ÖĞRENMENİN YAŞI YOK

Öğrenmenin yaşı yok diyen Başkan Söğüt Her yaşta yeni şeyler öğreniyoruz. Öğrenmemiz de gerekiyor. Bizleri büyük ve güçlü Türkiye yapacak şey ilim bilim ve öğrenmektir. Teknolojiyi yakalayabilmemiz lazım. Teknolojiyi yakalayamazsak bilgili insanlarımız olmazsa büyük ve güçlü Türkiyeye ulaşma şansımız yok dedi.

KENDİMİZİ HER ZAMAN HAZIR TUTMALIYIZ

Gençlere tavsiyede bulunan ve zamanınızı boşa harcamayın diyen Başkan Söğüt Sürekli öğrenmek zorundayız. Her anımızı öğrenmekle kitaplarla geçirmek durumundayız. Özellikle bilgi beceri ve yeteneklerimizi arttırarak hayata kendimizi hazırlamamız lazım. Bu hem bireysel hem de toplumsal ödevimiz. Öğrenmenin yaşı yok. Beşikten mezara kadar öğreneceğiz dedi. Protokol kurdele kesimi sonrasında stantları gezdi öğrencilerin yaptığı çalışmaları yakından inceledi.

09 Ekim 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.