Reklamı Kapat

Kartepe’ye yeni bir depolama tesisi daha kurulacak

İstanbullu bir firma Kocaeli Kartepe’ye bir yatırım daha yapıyor.

İstanbullu Kolza Biodizel Yakıt ve Petrol Ürünleri A.Ş., Kartepe ilçesine yatırım yapmaya hazırlanıyor. Bitkisel ve atık yağlardan geri dönüşüm sağlayan Kolza Biodize, Kartepe Suadiye Mahallesi Kurudere mevkiine bir ara depolama tesisi kurmak istiyor.
Bölgede zaten büyük bir tesis var. Firma bu tesise ek olarak yeni bir alan oluşmak istiyor.

ARA DEPOLAMA TESİSİ
Kolza Biodizel kurmak istediği tesisle ilgili Kocaeli Valiliğine başvurusunu yaptı. Kocaeli Valiliği de firmanın başvurusunu aldı ve resmi olarak tesisle ilgili Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) sürecini başlattı. Firmanın Kartepe’ye kurmak istediği ara depolama tesisinin akıbeti önümüzdeki günlerde belli olacak.

AÇIKLAMA; "UYGUN BULUNDU"
Kocaeli Valiliği tarafından yapılan resmi bilgilendirmede ise şu ifadelere yer verildi:
“KOCAELİ il KARTEPE, ilce Suadiye Mahallesi, Kurudere Mevkii 0 Ada 244 parsel G24d1 pafta mevkiinde KOLZA BİODİZEL YAKIT VE PETROL ÜRÜNLERİ SAN. TİC. A.Ş. tarafından yapılması planlanan HAM YAĞ, RAFİNE YAĞ VE BİTKİSEL ATIK YAĞDAN BİODİZEL ÜRETİMİ, ASİT YAĞI, ENDÜSTRİYEL AMAÇLI BİTKİSEL YAĞ, GLİSERİN ÜRETİMİ, BİTKİSEL ATIK YAĞ ARA DEPOLAMA projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuştur.

19 Eylül 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.