Reklamı Kapat

Ak Parti’de kongre süreci 7 Ekim’de başlıyor

En son 18 Ağustos 2018 tarihinde kongre yapan Ak Parti’de 7’nci olağan kongre süreci başladı. Normal şartlarda 2021 Ağustos ayında yapılması gereken büyük kongre süreci de 2020'de başlatılacaktı. Ancak, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile kongre süreci bir yıl erkene alındı.

Deniz Karamert- AK Parti’nin 7’nci olağan kongre süreci için hazırlılar başladı. 13 aylık bir süre içinde tamamlanması hedeflenen 7’nci olağan kongre süreci Ekim ayında başlıyor.

1 HAZİRAN-27 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA İL KONGRELERİ TAMAMLANACAK

7 Ekim’de kongre startını verecek olan Ak Parti’de 1 Ekim itibariyle üye girişi durdurulacak. 8 Ekim’de delege dağılım listesi askıya çıkacak ve 4 gün askıda kalacak. 12 Ekim’de ise 7 gün askıda kalacak olan seçim listeleri asılacak. 19 Ekim de kesinleşmiş delege listesi askıya çıkacak ve 20 gün boyunca ilçe binalarında askıda kalacak. 7-30 Kasım tarihleri arasında delege seçimleri tamamlanacak. 1 Ocak-26 Nisan tarihleri arasında İlçe Başkanlık seçimlerinin tamamlanacağı Ak Parti’de 1 Haziran-27 Eylül tarihleri arasında İl Kongreleri bitecek.

2023’E TAŞIYACAK KADRO

81 il kongresi tamamlandıktan sonra büyük kongre hazırlıkları başlayacak. Büyük kongrede partinin vitrini olarak görülen en yüksek karar organı da olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) dahil diğer organlar belirlenecek. Erdoğan, yeniden belirlenecek MKYK içinden ise Merkez Yürütme Kurulu'nda görev alacak kurmaylarını seçecek. 7. Olağan Büyük Kongre'de seçilecek teşkilat ve genel merkez kadroları AK Parti'yi 2023 seçimlerine taşıyacak. 

 

18 Eylül 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.