Reklamı Kapat

Başkan Hürriyet; "Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum"

Gaziler Haftası nedeniyle bir tebrik mesajı yayınlayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, "Kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi şükranla anıyorum" dedi.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyetin Gaziler için yayınladığı mesaj şu şekilde:

Vatanın her karışında eşsiz bir mücadele örneği ile canları pahasına bu topraklar için savaşarak en iyi vatanperverliği gösteren şehit ve gazilerimiz milletimizin haklı ve en anlamlı gurur kaynağıdır. Bu sebeptendir ki Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasının ardından 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisince Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürke Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı verilmesine atfen her yıl 19 Eylül günü Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır. Milletimiz üstün fedakarlık nişanesi olan vatan evlatları gazilerimizi asla unutmayacaktır.

Gazilerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları onların şerefli isimlerini milletimizin hafızasına kazımıştır. Vatanın bütünlüğü milletin selameti varlık ve birlik mücadelemizde kahraman gazilerimizden aldığımız ilhamla geçmişte olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız bütün tehditleri bertaraf edeceğimize yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürke Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilişinin dönümünü ve Gaziler Gününü kutluyor başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan sevgisinin sembolleri olan şehitlerimizi rahmet gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum

Ekli Dosyalar

18 Eylül 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.