Reklamı Kapat

Tarhan’dan Borçlanma Genel Müdürlüğü kurulmasına tepki

Kocaeli Milletvekili ve TBMM Sanayi Komisyonu Sözcüsü Tahsin Tarhan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Resmi Gazetede yayımlanarak Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde Borçlanma Genel Müdürlüğü kurulmasına tepki gösterdi.

Tahsin Tarhan Devleti ve Milleti o kadar borçlandırdılar ki bir sonraki aşama Duyunu Umumiyenin kurulmasıdır dedi.

BORÇLANMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NE YAPACAK

Borçlanma Genel Müdürlüğü Türkiye Cumhuriyeti adına uluslararası sermaye piyasalarından tahvil ve benzeri enstrümanlarla borçlu ve garantör sıfatıyla borç almak ve bunlara ilişkin akit ve garanti işlemleri ile her türlü temas ve müzakereleri yürütmek gibi işlemleri gerçekleştirmek üzerine kurulmuş.

Tahsin Tarhan Ekonominin toparlanması ve düzene girmesi için borçlanmaya değil üretim ekonomisine geçilmesi gerekiyor. 17 yılda hiçbir şey üretemeyen sadece tüketen bir Türkiye yaratıldı. Bugün yapılmak istenen borçla borcu kapatmaya çalışmak. Ekonomi yönetimlerinde taşıma suyla değirmen döndüremezsiniz. Dedi.

İTİBARDAN TASARRUF OLMAZ DİYE DİYE BATIRDILAR

Tahsin Tarhan Türkiyenin yaşadığı ekonomik sıkıntılar bir günde ortaya çıkan problemler değildir. Neredeyse 1 yılı aşkın zamandır ekonominin iyi gitmediğini yapılması gerekenlerin farklı olduğunu dile getiriyoruz. Türkiye yönetilmiyor savruluyor diyoruz ancak ne yazık ki dinleyen yok. Sanayisi kepenk kapatmış üretimi askıya almış bir Türkiye yarattılar. Şimdi de nereden nasıl borç buluruz diye Devlete resmi kurumlar kuruyorlar.  Tekrar söylemekte fayda var. Siyasi erk olarak adaleti ve hukuku üstün kılıp üretim ekonomisine geçmediğimiz takdirde daha çok borç kapısı ararız dedi.

KASADA DAMADIN OTURDUĞU EKONOMİNİN SONU HÜSRAN

Tahsin Tarhan Türkiye binlerce yıllık devlet geleneğine sahip bir hukuk devletiydi. Liyakate önem verilir devlet geleneği olarak iş ehline verilirdi. Ne yazık ki Türkiyeyi ve dinamiklerini hiç tanımayanlar lokanta işletir gibi kasaya damatlarını koydular. Gelinen nokta hepimizin malumudur. Mutfaktaki yangın her geçen gün vatandaşın cebini yakmakta yok etmektedir. Ülke olarak daha da altından kalkamayacağımız ekonomik problemler başlamadan gerekli müdahale yapılmalı yanlışlardan dönülmelidir. Dedi.

13 Eylül 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.