Reklamı Kapat

Bayraktar; "Birkaç piyonu üstüme salarak susturamazlar!"

Hasta ziyaretine gittiği sırada ellerinde muşta olan 2 kişinin saldırısına uğrayan Lastik İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar basın açıklaması yaptı.

Lastik-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar, 9 Eylül’de Kocaeli Devlet Hastanesi’ne hasta ziyaretine gittiği sırada iki kişi tarafından muştalı saldırıya uğramıştı. Sendika Başkanı Bayraktar bugün Lastik-İş Şube’sinde saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“YANIMDA OLAN HERKESE TEŞEKKÜRLER”

Saldırıya uğradıktan hemen sonra tedavi altına alındığını söyleyen Sendika Başkanı Bayraktar; “Yaşadığım bu talihsiz durumla ilgili basın açıklaması yapma gereğini duydum.Bu hain saldırı sonrası da hakkımda çok farklı açıklamalar yapıldığı için açıklama yapmak istedim. Bu tatsız durumda yanımda olan tüm herkese, siyasi parti temsilcilerine, STK’lara, değerli basın mensuplarına ve yaşadığım sıkıntıyı kendi yaşamış gibi hisseden herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

"HEDEF GÖSTERİLDİM”

Bayraktar sitemli sözlerine ;”Lastik-İş Sendikası bugün çok sağlam bir yerdeyse rahmetli Başkanımız Abdullah Karacan sayesindedir. Sendikal mücadelimizi zedeleyecek hiçbir tavrım davranışım asla olmamıştır. Sendikaların kendi iç meselelerini kendi içlerinde çözmeleridir. Sendikaların tartışma ve hesap yerleri kendi yerleridir. Genel Başkanımız Alaatin Sarı’nın gazete gazete gezerek destek toplayarak göreve geldiği halde ve sonrasında beni kaile almayarak rencide edici tavırlarını hep gördüm,sabrettim ve cevap vermedim. Şahsıma ait yersiz haksız suçlamalarla karşı karşıya bırakıldım ve hedef gösterildim. Ben korumayla gezmiyorum. Organize bir suç örgütü tarafından yumrukların hedefinde olarak yere yığıldım. Başta Alaattin Sarı ve çeşitli kesimler tarafından hedefe odağı haline geldim. Genel Merkezimiz’den bir geçmiş olsun telefonu bile almadım. Ben olsam gövdemi en öne koyardım. Kısa bir açıklama en azından sendikamızın şerefi adına da olsa yapılmalıydı.” şeklinde devam etti.

“KORKUM YOK”

“Saldırganlar Eskişehir’den kentimize getirilip, iki gün bir otelde ağırlanıyor. Soruyorum, otelin parasını kim veya kimler ödüyor. Saldıran iki kişiyi veya diğerlerini kim azmettiriyor. Ama çok şükür emniyet inceliyor. Ben sayısız kişi toplayarak da açıklama yapabilirdim ama benim gövde gösterisine ihtiyacım yok. Benim arkamda karanlık güçlere kapılmış kimseler ve mafya grupları yok. Kimseden de korkum yok. Allah’ın verdiği canı Allah’tan başka kimse alamaz. Ben kurumun şube başkanıyım ben konu mankeni değilim. Kongreden sonra Alaattin Başkanım’la iletişimimi de koparmadım, saygı da bozmadım. Ama her şey ortaya çıkacak.”

“BU MESELE YUSUF MESELESİ OLMAKTAN ÇIKTI”

Ben koltukta emekçi kardeşlerimin haklarını savunmak için oturuyorum. Ben bu onurlu mücadeleyi onursuzca sürdürmeyeceğim. Bunu sizin huzurunuzda tüm herkese duyuruyorum. Olay neticesinde Lastik işçilerin neler düşündüğünü biliyorum. Emniyet her şeyi ortaya çıkarınca herkesin maskesi düşecek. Ben saldırıya uğramasam bunları konuşmayacaktım. Mesele artık YUSUF BAYRAKTAR meselesi olmaktan çıktı. Şahsıma yapılan karalamalara susabilirim ama sendikamıza yapılanlar için gerekirse canımı veririm. Ben emekçiler için verdiğim mücadeleden vazgeçmeyeceğime, herkesin önünde söz veriyorum. Mücadelemiz devam edecek ama eskide olduğu gibi suskun sessiz bir şekilde olmayacak.” diyerek ifadelerini tamamladı.

“KARAR DEFTERİM KAYIP”

Açıklamalarını tamamladıktan sonra basın mensuplarını odasına davet ederek, kilitli olan çekmecesindeki karar defterinin yerinde olmadığını gösteren Başkan Bayraktar; “Burası benim odam kapım kilitli değil ama bu çekmecede benim mahremimin olduğu bilgiler yer alıyor. Ama olaydan sonra bir de baktım ki karar defterim yok. Bununla ilgili gereken her şeyi de emniyetimize bildirdik Bu saygısızlıktır. Artık siz düşünün neler olduğunu.” Diyerek, her şeyin belgeli ispatlı olduğunu ve gerçeklerin ortaya çıkacağını söyledi.

12 Eylül 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.