Reklamı Kapat

Hürriyet'ten Kardelen Başak hakkında açıklama

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, SanatFest’te sahne alan ve Atatürk’e hakaret edip PKK’yı öven tweetler atan Kardelen Başak hakkında, konuştu: “Tweetler o DJ’ye ait değil, bizi kimse PKK’yla yan yana getiremez”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’te infial yaratan DJ meselesi ile ilgili konuştu ve şunları söyledi: “Öncelikle biz İzmit’e gelen herkesin tüm detaylarıyla geçmişini bilemeyiz. O festivale de onlarca katılımcı var. Bunların tamamıyla alakalı ayrıntılı bir şekilde tarama yapıldı. Terör örgütüne destek olduğu iddia edilen tvitlerin ardından ise kendisine ulaşıldı. Kendisi, mahkemeden beraat kararlarını bize ulaştırdı. Aynı zamanda o tvitlerin büyük bir bölümünün kendisine ait olmadığını söyledi. Ayrıca o DJ hukukçuymuş. Bir hukukçu olarak ben nasıl böyle tvitleri atarım, bu tvitler benim olsa ceza almam gerekir dedi. 

BİZ DÜZENLEMEDİK

Bu etkinliğin düzenleyicisi ayrıca SanatFest. 11 yıldır Türkiye’nin birçok yerinde festival yapıyorlar ve festivallerin doğduğu yer Sakarya. Biz belediye olarak sadece yer temini yapıyoruz ve lojistik hizmeti sunuyoruz. Bütçemizden bir lira harcamıyoruz. Fakat birileri hakkımda linç kampanyası düzenlemek için bekliyor. Onlar hakkında hukuki işlem yaptıracağız. Bizi kimse PKK ile yan yana getiremez.”  

09 Eylül 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.