Reklamı Kapat

Kocaelispor'un 10 yıllık hasretini Büyükşehir bitirdi

Kocaelispor camiasının 10 yıldır beklediği transfer yasağının kalktığını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın duyurdu.

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın düzenlediği basın toplantısında Kocaelispor camiasının 10 yıldır beklediği transfer yasağının kalktığını duyurdu. Başkan Büyükakın Kocaelispor Süper Ligde mücadele etmeli dedi.

TARAFTARLAR BASIN TOPLANTISINDA

Seka Park Otelde yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez Kulüp yöneticileri taraftarlar ve basın mensupları katıldı.

ÜZÜLMEZ ÇİFTE BAYRAM YAŞIYORUZ

Kocaelisporun 10 yıldır beklediği transfer yasağının kalktığını ifade eden Kocaelispor Başkanı Hüseyin Üzülmez 30 Ağustos ile birlikte çifte bayram yaşıyoruz. Kocaeli ve sporumuz için bugün tarihi bir gün. Bu süreçte bizlere varlığıyla hem maddi hem manevi çok büyük destekleri olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakına çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın varlığı en sıkıntılı durumları atlatmamızda bizlere güç verdi. Bu süreçte valimiz milletvekillerimiz ilçe belediye başkanlarımız siyasi partilerin il başkanları bize destek verdi.

10 YILLIK ESARET BİTTİ

Bugün gelinen noktada 10 yıllık transfer esaretini bitirdik. Borçlar ödenmiş bir şekilde Türkiyedeki kulüplerin belki de yüzde 10unda olmayacak bir kulüp olarak karşınıza çıkmış bulunuyoruz. Sponsorluk ve reklam desteğiyle bize destek olan başkanımıza teşekkür ederim. Bu süreç misafir olduğumuz liglerden kayıpsız geçerek beyefendisi olduğumuz Süper Lige gide yolun ilk başlangıcı olsun dedi.

BÜYÜKAKIN BU KENTİN EN ÖNEMLİ MARKASI KOCAELİSPORDUR

Kocaelisporun bu kentin önemli bir markası olduğunu ifade eden Başkan Büyükakın Kocaelispor bu kent için bir markadır. Bu kent marka kent olacaksa Kocaelispor bunun ayrılmaz bir parçasıdır. Kocaelisporu Süper Ligde görmek herkesin meselesi olmalıdır. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak üstümüze düşeni yaptık şeklinde konuştu.

BU KENT KOCAELİSPORA SAHİP ÇIKMALI

Konuşmasının devamında Başkan Büyükakın Bu kentin takımına sahip çıkmak için bir görev üstlendik. Biz Kocaelispor konusunda kamu kaynağı kullandırmayacağız demiştik. Bir sorumluğun altına girerek Büyükşehir iştiraklerinden sponsorluk yapma kararı aldık. 8 milyon TLyi buradan sağlayarak takımımıza önemli bir destek verdik. Bu yaptığımız kamu israfı olarak değerlendirilmesin. Kocaelispor Süper Ligde oynaması bu kent için büyük bir tanıtım vesilesidir. Hiçbir reklam ücretiyle yapamayacağımız reklamı Süper Lig takımıyla yapabiliriz. Bu sorumluluğun atına girmeyi doğru buldum. Yaptığımız yardımı Kocaelinin tanıtımına yatırım olarak görüyoruz ifadelerini kullandı.

ASIL İŞ ŞİMDİ BAŞLIYOR

Başkan Büyükakın konuşmasına şu şekilde devam etti Asıl iş bundan sonra başlıyor. Kocaelispor için yeni beyaz sayfa açtık. Geçmiş 10 yıla bakıldığında yapılanların önemli olduğu ortada. Süper Lige ulaşmamız için birkaç konu daha var. Bunların başında bu kentin takımına sahip çıkması geliyor. İş dünyası sivil toplum kuruluşları desteklemezse sadece bizim Süper Lige taşıma şansımız yok. Gerçekçi olmamız lazım. Eskiden olduğu gibi futbolcu yetiştirip futbolcu satacak hale gelmesi tesislerinin yükseltilmesi gerekiyor. Kocaelisporu borçtan kurtardık. Bundan sonra küçük katkılarla büyük işler yapmak mümkün.

BU TARAFTARA SÜPER LİG YAKIŞIR

Kocaelispor için Uluslararası başarılara gidecek bir yapı oluşturabiliriz. Büyük ufuklara yelken açmalıyız. Kentin tüm kesimleri Kocaelispora destek olmaya çağırıyorum. Bir an önce Süper Lige çıkarmamız gerekiyor. Yeter ki herkes taşın altına elini koysun. Bu mutlu günde çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Kulüp başkanımıza ve yönetim kuruluna bu sürece katkı koyan geçmiş yönetimlere teşekkür ediyorum. Seferberlik başlatalım diyorum. Bu taraftara Süper Lig yakışır.

29 Ağustos 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.