Reklamı Kapat

Bölgenin en gözde okuluna kesin kayıtlar başladı

Kocaeli’nin ilk ve tek çocuk üniversitesi Başiskele Çocuk Üniversitesi, 2019-2020 eğitim-öğretim dönemiyle kapılarını yeniden açıyor. Bölgenin en gözd...

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli’nin ilk ve tek çocuk üniversitesi Başiskele Çocuk Üniversitesi, 2019-2020 eğitim-öğretim dönemiyle kapılarını yeniden açıyor. Bölgenin en gözde okuluna kesin kayıtlar başladı.

Başiskele Çocuk Üniversitesi Yeni Yetenekli Öğrencilerini Bekliyor

Kocaeli Üniversitesi ve Başiskele Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilen ve gelecek nesillere ışık tutan Başiskele Çocuk Üniversitesi, bölgenin yeni yetenekli öğrencilerini bekliyor.

Başiskele Çocuk Üniversitesi'nde 8-12 yaş arasındaki özel yetenekli çocuklara, okul dışında kalan zamanlarında eğitim veriliyor. Öğrencilerin zihinsel ve bedensel gelişimlerinin desteklendiği, merak, öğrenme ve girişimciliklerine zemin oluşturan ileri düzeyde öğrenme ortamlarının sunulduğu örnek bir proje olan Başiskele Çocuk Üniversitesi’nde öğrenciler birçok bilgiyi deneyimleyerek öğrenme fırsatı bulacak. Bilimsel ve eleştirel düşünme, sorgulama, sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazanma imkanı bulacak öğrenciler, ayrıca yeteneklerini keşfetmeleri ve yeteneklerine uygun alanlarda eğitim desteği almaları konusunda bilinçlenecek.

Başiskele Çocuk Üniversitesi Büyüyor

Başiskele Çocuk Üniversitesi, 2019-2020 döneminde eğitime alacağı yaklaşık 200 yeni öğrencisiyle 650 kişilik büyük bir aile olmayı planlıyor. Bu kapsamda mevcut binanın artık yeterli olmaması ve yoğun taleplerin karşılanması için Başiskele Belediyesi, Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün talimatıyla ek bina için kolları sıvadı.

İlgili ekipler, ek bina tesisi için çalışmalara başladı. 1., 2. ve 3. Kademe eğitimlerini aynı çatı altında verecek büyüklükte olan yeni bina, merkez binaya çok yakın bir mesafede hizmet verecek ve yeni eğitim yılında hizmete açılacak.

Başiskele Belediyesi Çocuk Üniversitesi’nde eğitimlerin Eylül ayında başlayıp 8 Ay (32 Hafta) sürmesi ve Haziran ayında da sona ermesi planlanıyor.

2019-2020 Eğitim-Öğretim döneminde Başiskele Çocuk Üniversitesi’nde verilmesi planlanan eğitimler:

1. KADEME ÖĞRENCİLER İÇİN ZORUNLU TEMEL EĞİTİMLER

Fizik-Kimya-Biyoloji ve Deney Okulu

Elektrik-Elektronik ve Robot Teknolojileri Okulu

Zihin Haritaları Okulu (MIND-MAP)

Duyu-Beyin-Beden Koordinasyon Okulu

Eğitici Drama Okulu

2. KADEME ÖĞRENCİLER İÇİN ZORUNLU TEMEL EĞİTİMLER

Doğru İletişim ve Liderlik Eğitimi

Uygulamalı İngilizce Eğitimi

Yazılım, Kodlama, Robotik ve 3D Eğitimi

Yaşayan Matematik Eğitimi

Temel Tıp ve Fen Bilimleri Eğitimi

Havacılık ve Uzay Bilimleri Eğitimi

Tasarım, Mimarlık ve Mühendislik Eğitimi

Yenilenebilir Enerji Kaynakları Eğitimi

SEÇMELİ DERS EĞİTİMLERİ

Eskrim

Masa Tenisi

Okçuluk

Ebru

Kaligrafi

Resim

Heykel, Tasarım ve El Becerileri

Yaşam Becerileri ve Görgü Kuralları

Akıl Oyunları

Müzik-Ritim

Tiyatro

Diksiyon ve Etkili Konuşma

Proje Hazırlama Teknikleri

21 Ağustos 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.