Boşnaklardan Kütahyalı'ya tepki

Bundan bir süre önce özel bir televizyon kanalında spor programı sunuculuğu yapan Rasim Ozan Kütahyalı Boşnak toplumunu rencide edici ifadeler kullanarak tepkilere sebep olmuş ve konu mahkemeye intikal etmişti. Konu ile ilgili gelişmelere dair Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği bir açıklama yayınladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Bundan bir süre önce özel bir televizyon kanalında spor programlarına yorumcu olarak katılan Rasim Ozan Kütahyalı program esnasında Boşnak toplumunu rencide edici cümleler kullanmış ve ciddi tepkiler almıştı. Bu tepkiler üzerine çalıştığı televizyon kanalından ve yazı yazdığı gazeteden uzaklaştırılan Kütahyalı hakkında Türkiye'de faaliyet gösteren Bosna STK'ları şikayetçi olarak dava açmışlardı. Bu güne kadar hemen hiç bir davaya katılım göstermeyen Kütahyalı'nın avukatı son olarak müvekkilinin davalara can güvenliği olmadığı gerekçesi ile katılmadığını belirtmişti. İşte bu gerekçe üzerine yeniden harekete geçen Türkiye'deki Bosna Sancak dernekleri hiç kimsenin canına asla kasıtları olmadığına dair bir tepki bildirisi daha yayınladılar. Bu bildiride Türkiye'de yaşayan bütün toplulukların bu davaya sahip çıkmaları gerektiğini belirten Bosna'lılar Kütahyalı'nın yaptığının yanına kar kalmaması yönünde uyarılarda bulundular. 

Bildiride yaklaşık 50 derneğin imzası var. 

Ekli Dosyalar

15 Ağustos 2019 - Polis & Adliye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.