İzmit Belediyesi 17 Ağustos depreminin yıldönümünde deprem gerçeğini unutturmayacak.

İzmit Belediyesi Kocaeli Gölcük Düzce Sakarya İstanbul ve Yalovada büyük can ve mal kayıplarına büyük yıkımlara neden olan 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 20.  yıldönümünde gerçekleştirdiği etkinliklerle hayatını kaybedenleri rahmetle anacak ve deprem gerçeğini unutturmayacak.

Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Belediyesi tarafından hazırlanan  Uni Hodri Meydan Grubu Kocaeli Nicomedia Lions Kulübü Gazeteci Mustafa Bağdiken üç gün enkaz altında kalan ve sonrasında hayata tutunarak dünya şampiyonluklarına imza atan Ufuk Koçak ve akademisyenlerin işbirliğinde gerçekleşecek olan etkinliklerle şehrin dört bir yanında deprem gerçeği anlatılacak.

RESİM SERGİSİ VE LOKMA DAĞITIMI

16 Ağustos Cuma günü başlayacak olan anma etkinlikleri kapsamında ilk olarak yürüyüş yolunda 09.00-18.00 saatleri arasında Gazeteci Mustafa Bağdikenin Sesimi Duyan Var mı ve Uni Hodrimeydan Grubunun  Sallandık Yıkılmadık temalı fotoğraf sergileri vatandaşlarla buluşacak.. İki gün boyunca sürecek olan sergilerle İzmitliler o tarihe götürülecek.

Yine 16 Ağustos Cuma günü Kocaeli Nicomedia Lions Kulübü tarafından saat 12.30- 13.30 saatleri arasında Yeni Cuma camii önünde lokma dağıtımı yapılacak.

DEPREM MÜZESİNE ÜCRETSİZ TURLAR

İzmit Belediyesi tarafından ücretsiz olarak hizmet veren Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi turları 16-17 Ağustos tarihlerinde de devam edecek. Müze 17 Ağustos Cumartesi günü de açık kalacak.

16 Ağustos Cuma 09.00 - 11.00 -13.00 - 15.00 - 17.00 ve 17 Ağustos Cumartesi günü 09.00 - 11.00 - 13.00 14.00 - 15.00 16.00 - 17.00 Saatleri arasında vatandaşlar ring servisleri ile Cumhuriyet Parkı mevkiinden alınarak Deprem Anma ve Farkındalık Müzesine götürülecek.

JEOFİZİK UZMANI DR. OĞUZ GÜNDOĞDU KONUŞACAK

Anma etkinlikleri cumartesi günü saat 14.30 da 17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık Müzesinde Deprem Bilinci ve Afet Sonrası Yönetim konulu panelle devam edecek.  Panele  Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdunu yanı sıra Doç. Dr. Selma Koç ve Afet Uzmanı Özden Işık katılacak.

ENKAZ ALTINDAN DÜNYA ŞAMPİYONLUKLARINA UFUK KOÇAK

Panelde Gölcük depreminde üç gün boyunca göçük altında kalan  iki ayağını kaybeden ve daha sonra hayata sımsıkı tutunarak yüzme ve dalışta dünya rekorları kıran Ufuk Koçakta yer alacak. Panel sonrası Koçak enkaz altından başlayan ve dünya şampiyonluklarına ulaşan hayat hikâyesini kaleme aldığı Sonsuz adlı kitabını imzalayacak.

Anma etkinliklerinin ardından Mustafa Bağdikenin sesimi Duyan Var mı adlı resim sergisi 19-23 Ağustos tarihleri arasında Cumhuriyet Çocuk Parkı içerisindeki İzmit Belediyesi Sanat Galerisinde vatandaşlarla buluşacak.

Ekli Dosyalar

15 Ağustos 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.