Reklamı Kapat

Deprem şehitlerimiz Gölcük'te anılacak

Gölcük Belediyesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve GESOTİM tarafından Asrın Felaketi olarak nitelendirilen 17 Ağustos Gölcük Depreminin 20. yılında hem deprem gerçeğini insanlara aktarmak hem de binlerce şehidimizi anmak için 16 Ağustos akşamı ilçemizde bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek. 20.yıla özel düzenlenecek program Kavaklı Marinada yapılacak Saat 21.00da başlayacak ve gece Saat 03.02ye kadar sürecek.

BÜYÜKELÇİLER GÖLCÜKE GELİYOR

Saat 21.00da açılış ve protokol konuşmalarıyla başlayacak program GESOTİMin yemin töreni ile devam edecek. Bu yıl ki programa deprem döneminde ülkemize yardımda bulunmuş ülkelerin büyükelçileri ve konsolosları katılacak. Yapılacak şilt takdimiyle hem 20.yıla özel teşekkür edilmiş olacak hem de deprem ile ilgili yapılacak konuşmalarla bir farkındalık oluşturulacak.

TAHİR BÜYÜKAKIN GÖLCÜKTE OLACAK

Programın devamında ise Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dualar okunarak depremde hayatını kaybetmiş şehitler bir kez daha anılacak. Deprem ile ilgili gerçekleştirilecek serginin açılış yapılacak ve stantlar gezilecek. Bunun yanında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın KOÜ Yer Fiziği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Şerif Barış Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ve Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası eski Başkanı Bekir Gürenin katılacağı Deprem konulu bir panel gerçekleştirilecek. Gece 03.02de deprem anıtına çelenk sunumu saygı duruşu ve duayla 20.yıl programı son bulacak.

17 AĞUSTOSTA MEZARLIKTA DUALAR YAPILACAK

Deprem şehitlerimiz için 17 Ağustos Cumartesi günü ise Saat 11.00da Gölcük 17 Ağustos Deprem Şehitliğinde 12.00da İhsaniye 17 Ağustos Deprem Şehitliğinde 15.30da Değirmendere 17 Ağustos Mezarlığında 17.30da Yazlık Şehitliğinde 17.30da Ulaşlı Deprem Şehitliğinde ziyaret Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dua yapılacaktır. Ayrıca 13.30da İhsaniye Çiftlik Ulucamide 17.30da da Halıdere Merkez Camisinde deprem şehitlerimiz için Kuran-ı Tilaveti yapılacak ve dualar okunacak.

BAŞKAN SEZER DAVET ETTİ

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı açıklamada Asrın felaketi 17 Ağustos Gölcük Depreminin üzerinden tam 20 yıl geçti. 20.yılda da hem deprem şehitlerimizi anmak hem de deprem gerçeğine bu acıları yaşamış insanlar olarak parmak basmak adına bir dizi etkinlik düzenliyoruz. Ben 16 Ağustos akşamı Saat 21.00da Kavaklı Marinada yapılacak anma programa tüm hemşehrilerimi davet ediyorum dedi.

Ekli Dosyalar

15 Ağustos 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.