Kocaeli Livaneliler başkanı Soyer "Birlik, kardeşlik, hoşgörü iklimini yaşatma

Kocaeli Livaneliler Dernek Başkanı Meclis Üyesi Murat Soyer, Bayramların paylaşmayı, kardeşliği ve dayanışmayı artırdığını belirterek, Kurban Bayramı’nın rahmet ve bereketinin tüm milleti sarmasını ve başta İslam âlemi olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesini diledi.

Bayramların bütün güzel duyguları ortaya çıkartan özel günler olduğuna dikkat çeken Soyer, “Millet olarak bir kez daha mübarek Kurban Bayramı’nı idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

SSoyer; “Bayramlarımız küslüklerin, kırgınlıkların son bulduğu, barışın ve huzurun daim olduğu güzide günlerimizdir. Kutladığımız ve kutlayacağımız bütün bayramlar bizlere kardeşliği, sevgiyi, paylaşmayı unutmamayı öğretmektedir. Bizler de bu mübarek Kurban Bayramı’na tekrar ulaşmanın, sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. Bayramlarımız bizlere kucaklaşmanın daim olduğunu ve dayanışmayı her zaman hatırlatmaktadır. Bizim inandığımız manevi değerler de bizlere kötülük edene iyilik yapmayı, vermeyeni bağışlamayı, kalp kırana öğüt vermeyi, küs kalanların barışmasını öğretmiştir. Toplumumuzu ortak düşüncede buluşturan bayramlarımız, kötü olan tüm davranışların kenara bırakılmasına vesile olarak tüm güzel duyguların en doruk noktada yaşanmasına ve yaşamımızı zenginleştirmemize vesile olmaktadır. Bayramlar, yaşanılan sevinçlere ortak olmak, mutluluklarımızı paylaşmak, gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına ve ‘biz’ duygusunun daimi olmasına yardımcı olmaktadır" dedi.

"Geçmişimizden emanet aldığımız bu insani değerleri korumak ve yaşatmak her birimizin asli sorumluluğudur" diyen Murat Soyer; "Bu kadim topraklarda yaşadığımız sürece sevgi, saygı, birlik, kardeşlik, hoşgörü iklimini yaşatmak ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak için dini ve manevi duygularımıza, birbirimize sahip çıkmalıyız.  Bu vesileyle, tüm hemşerilerimizin, İslam Aleminin Mübarek Kurban Bayramını kutluyor, bayramın kardeşlik ve dayanışma duygularını geliştirmesi, insanlık için barışa, kardeşliğe vesile olmasını diliyorum" şeklinde konuştu

10 Ağustos 2019-Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.