''Tahir beyin eğitimci olması Kocaeli için bir şanstır''

Başkan Büyükakın ÖNDER Genel Başkanı Çal ve beraberindeki heyetle olan birlikteliğinde Kocaelinde eğitim gören her gencimize sahip çıkmak destek olmak ve taleplerine dönük çözüm yolu bulmak bizim görevimizdir açıklamasını yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

TAHIR BEYIN EĞITIMCI OLMASI KOCAELI IÇIN BIR ŞANSTIR

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın seçilerek göreve başlayan ÖNDER Genel Başkanı Kanber Çal ve beraberindeki heyeti makamında konuk etti. Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Sebahattin Yamakın da yer aldığı ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tahir Büyükakını tebrik eden Çal Tahir beyin bir eğitimci olmasının Kocaeli için bir şans olduğunu söylemek isterim. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin eğitim alanında sunduğu hizmetlerde takdire şayandır. Dün olduğu gibi yeni dönemde de bu hizmetlerin üzerine nitelikli yenilikler katılarak Tahir Başkanımızla birlikte daha da ileri düzeylere geleceğine de inancım sonsuzdur dedi.

İSLAM TOPLUMLARI İÇİN İYİ BİR MODELDİR

1950 yılında açılan İmam Hatip Okulları ve 1958 yılında kurulan ÖNDER çatısı altında yetişen birçok mezunlarının bu ülkeye ve ümmet coğrafyasına hizmet ettiğini belirten Genel Başkan Kanber Çal İmam Hatip modelinin İslam coğrafyasının içinde bulunduğu fikri zihni kargaşa ve kaostan kurtulma reçetelerinden biridir. Sadece İslam coğrafyası için değil Avrupa ve diğer coğrafyalardaki İslam toplumları için iyi bir modeldir açıklamasını yaptı.

GÜNLÜK KISIR SİYASİ ÇEKİŞMELERE KURBAN ETMEDEN

İmam Hatip Okullarının ülke genelinin dışında 25 ülkede daha hizmet verdiğini söyleyen ÖNDER Genel Başkanı Çal Başta eğitim sistemi olmak üzere din eğitimi ve İmam Hatip Okulları meselelerinin günlük kısır siyasi çekişmelere kurban etmeden daha fazla fayda sağlayacak olan eğitim düzleminde konuşup geliştirmek gerekiyor. ÖNDER ve paydaşları olan mezun derneklerimiz tüm imkanları ile toplumumuza katkı sunmak için çaba ve gayreti içerisindeler diye konuştu.

ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE DÖNÜK YAPILAN BİR YATIRIMDIR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin eğitime her daim destek verdiğini sözlerine ekleyen Başkan Büyükakın Çocuklarımız ve gençlerimiz için hizmetlerimizi aralıksız sürdüreceğiz. Bizler biliyoruz ki ülkemiz gençlerimizin enerjisiyle geleceğe taşınacak. Gençlik projelerine her türlü desteği vermeyi sürdürüyoruz. Bununla birlikte gençlerin dünyadaki bilim kültür sanat gibi her alanda gelişmelerini ve çok iyi takip etmesini istiyoruz. Bunun için çocuklarımıza ve gençlerimizin gelişimine sunduğumuz her katkı ve destek aslında ülkemizin geleceğine dönük yapılan bir yatırımdır. Büyükşehir Belediyesi olarak bu alandaki çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kocaelinde eğitim gören her gencimize sahip çıkmak ona destek olmak ve taleplerine dönük çözüm yolu bulmak bizim görevimiz diyerek düşüncülerini ifade etti. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

Ekli Dosyalar

20 Temmuz 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.