Kartepe Suadiye Ortaokulu'nun Erasmus Projesi Kabul Edildi

Kartepe İlçesinde Eğitim ve Öğretim faaliyetlerini sürdürmekte olan Suadiye Ortaokulu’nun, Türk Ulusal Ajansının 2019 teklif çağrısı döneminde Erasmus+ KA2 projeleri kapsamında Ulusal Ajans’a başvurusunu yapmış oldukları "STEAM : Surfing The European Artistic Monument" isimli Erasmus+ KA2 Stratejik Okul Ortaklıkları projeleri kabul edildi.

Okul Müdürü Hakan Bozan açıklamasında; Bu projemizin okulumuzun aynı dönemde aktif 5 Projesi oluğunu ve okulumuzun 7. Projesi olduğunu belirterek, şu ana kadar tüm projeler kapsamında toplam 42 Öğretmen ve 79 Öğrencinin yurtdışı gitme fırsatını yakaladığını ve bunun Türkiye’de bir ilk olduğunu da belirtti.

PROJE 24 AY SÜRECEK

Okul Müdürü Hakan BOZAN, “STEAM : Surfing The European Artistic Monument” Projesinin açılış toplantısının Kasım ayı içerisinde Suadiye Ortaokulu’nda yapılacağını ve proje ortağı olan her ülkeden 3’şer kişi ile toplam 15 öğretmeni misafir edeceklerini ve 24 ay sürecek olan projemiz kapsamında, İspanya, İtalya, İzlanda, Yunanistan ve Slovakya’dan ortak okulların ziyaret edileceğini ve proje kapsamında okulumuzda görev yapmakta ve eğitim öğretim görmekte olan toplam 11 öğretmen ve 20 öğrencinin bu ülkelerde düzenlenecek olan etkinliklere katılacağını” belirtti.

"ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ"

“Projenin ana bölümünün öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarının arttırılması üzerine olduğunu ve 24 ay boyunca bu başlık altında birçok etkinliğini yapılacağını" belirten Okul Müdürü Hakan BOZAN, “Bu tür projelerin öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için çok faydalı olduğunu, bu proje kapsamında kazanılacak deneyim ve tecrübelerin gerek öğretmen gerekse de öğrencilerimizin üzerinde özellikle dil öğrenimi yönünden olumlu motive edeceğini düşündüğünü ve önümüzdeki yıllarda da farklı projeler üretmek için çalışmalarına devam edeceklerini” belirtti.

Ekli Dosyalar

16 Temmuz 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.