Hürriyet 15 Temmuz programını terk etme nedenini açıkladı

15 Temmuz törenini terk eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet bir açıklama yaptı.

Haber albümü için resme tıklayın

15 Temmuz hain darbe girişimin 3 yıl dönümü sebebiyle Milli İrade Meydanın’da düzenlenen töreni, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet terk etmişti.  Programda canlı yayınlanan Erdoğan’ın konuşmasında CHP Lider Kemal Kılıçdaroğlu’nun aleyhinde söylediği sözlerin ardından İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet alanı terk etti. 

Hürriyet neden tören alanını tek ettiği ile ilgili sosyal medyadan bir açıklamam yaptı. Hürriyet’in açıklaması şöyle; “İsminin içerisinde Milli Birlik barındıran ve demokrasi uğruna yüzlerce insanımızın şehit olduğu 15 Temmuz Hain Darbe girişiminin 3. yılında, Demokrasi ve Milli Birlik Gününde yeni sistemin Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmaları milli birlik şuuruna aykırı hareket ederek gerçekten özlemini duyduğumuz beraberliği baltalamıştır.

251 şehit verdiğimiz 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu meydanlarda toplanan insanlara yuhalatması sadece bizlere değil, en başta şehitlerimize saygısızlık, ruhlarına hakarettir. Bu ülkenin temel taşlarını, Cumhuriyeti, demokrasiyi ve parlamenter sistemi korumak isterken canlarını veren, şehit olan insanlarımızı anmak için İzmit'te katıldığımız 15 Temmuz programında hiç kimsenin bu saydığımız değerlere saldırmasını asla kabul edemeyiz. Bizim istediğimiz ve arzu ettiğimiz tüm insanlarımızı kapsayan Milli Birlik'tir.

Kimsenin kendi birliğini kurarak insanları manipüle etmesine ve vatandaşlarımızı kışkırtmasına da müsaade etmeyiz. Bu nefret dili ve ayrıştırıcı üslup ülkemize hiçbir şey kazandırmaz. İnsanları birbirine kırdırmaya çalışanların 15 Temmuz'u şehitleri anma değil de siyasi şova dönüştürenlerin karşısındayız. Her şeye rağmen biz gülen yüzümüzle, uzlaşı ve sevgi dilimizle tüm yurttaşlarımızı kucaklamaya devam edeceğiz.

Varsın 15 Temmuz törenlerini terk etti desinler ama kesinlikle milli birliğimizi bozan, bu ülkenin temeline dinamit koyanlarla iş birliği yaptı demesinler. Bir kez daha 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazi olanlara saygılarımı sunuyorum.”

16 Temmuz 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.