Filiz;"TBMMnde araştırılmasını istemeyenler asla unutulmamalıdır"

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Dr. Pelin Coştur Filiz 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin 3. yılında bir mesaj yayımladı

Filiz mesajında;

15 Temmuz 2016 yıllar boyu cemaatlere tanınan sonsuz imkanların darbe yapacak boyutlara ulaştığı ve ülkemizi bir iç savaşa sürüklemek isteyen hainlerin halkımızın iradesiyle hüsrana uğratıldığı demokrasi tarihimiz açısından trajik bir gündür. Milletimizin yüksek iradesi kendi egemenliğine sahip çıkarak bu hain kanlı terör örgütünün hevesini boşa çıkarmıştır.

Hem bu tarih hem de hain FETÖ darbe girişiminin TBMMnde araştırılmasını istemeyenler asla unutulmamalıdır.

Ülkemizin bir daha benzeri girişimleri yaşamaması Atatürkümüzün gösterdiği yoldan şaşmamaya ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin çok daha etkin olduğu parlamenter sistemi güçlendirip kuvvetler ayrılığını yeniden sağlamaya bağlıdır. Milli birlik kurucu değerlerimize sahip çıkmaktan geçer. Atatürk ilkelerine laik-sosyal hukuk devleti normlarına bağlı kalmadığımız sürece bu tip kanlı darbe girişimlerini tekrar yaşarız.

15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin 3. yılında Türkiye Cumhuriyetine ve demokrasisine  kasteden tüm terör örgütlerini lanetliyorum. Vatanımızın ve milli irademizin korunması adına hayatını feda eden tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

15 Temmuz 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.