Büyükakın, ''Hayırda yarışanlarımız oldukça başka bir dünya mümkün''

Başkan Büyükakın Türkiye genelinde 14 ilde toplam 15 merkez ile faaliyet gösteren Türk Kızılay Toplum Merkezlerine bir yenisinin Gebze ilçesinde açılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın Türk Kızılay Kocaeli Toplum Merkezi açılışına katıldı. Başkan Büyükakın Türkiye genelinde 14 ilde toplam 15 merkez ile faaliyet gösteren Türk Kızılay Toplum Merkezlerine bir yenisinin Gebze ilçesine eklenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bir yerde hayırla ilgili bir faaliyet olduğunda veya burada bir hayır var dendiğinde oraya koşan milletimize çok teşekkür ediyorum diyen Başkan Büyükakın Hayırda yarışan milletimizin yanı sıra insanlığın iyiliği için koşan insanlar olduğu müddetçe başka bir dünya mümkün. Barış kardeşlik ve huzurun hâkim olduğu bir dünya için dua ediyorum dedi.

DÜNYANIN DÖRT BİR TARAFINA KOŞTUK

Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can Katar Hayır Derneği Başkanı Nasser Abduaziz Al-Mogaiseeb Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar Gebze Kızılay Şube Başkanı Oya Tuncel ve çok sayıda davetlinin katıldığı törende Toplum merkezinin Gebze ilçemize kentimize ve ülkemize hayırlar getirsin diyen Başkan Büyükakın Biz ne zaman yardımına ihtiyaç duyan birisi olsa ona koşan bir milletiz. Tarih boyunca insani yardım için dünyanın dört bir tarafına koştuk canımızı ve kanımızı verdik. Şu anda da yaşanmakta olan üzücü olaylar nedeniyle göç eden insanlara kucak açan yegâne ülke Türkiyedir. Biz bedeli ne olursa olsun dünya beşten büyüktür demeye devam edeceğiz. Bedelli ne olursa olsun biz o insanlara yardım etmeye devam edeceğiz. Nerede bir insani bir yardıma ihtiyaç varsa barış ve huzur için oraya gitmeyene devam edeceğiz. Tarihte bunun bedelini ödedik bugünde ödüyoruz gelecekte de ödeyeceğiz. Geçmişte olduğu gibi bugün de üzerimize gelmeye devam edecekler. Biz bu aziz milletin evlatları olarak geçmişte olduğu gibi gelecekte de canımızla kanımızla bu bedeli ödemeye hazırız ifadelerini sarf etti.

KIZILAY GÖNÜLLÜLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Çocuklar ağlamasın anneler ağlamasın babalar ağlamasın diyen bu milletin bağrından çıkmış Kızılayın dünyadaki mağdur ve mazlum coğrafyalara barış kardeşlik ve huzur götürmek için elinden gelenin fazlasını yaptığını söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın Şu anda açılışını yağacağımız bu toplum merkezi muhacirlerin yanı sıra insanımız için hizmet verecek. Bu hayırlı hizmetin gerçekleşmesi için başta Katar Yardım Heyeti Başkanı Nasser Abduaziz Al-Mogaiseebe teşekkür ediyoruz. Kızılay yöneticilerine ve burada isimlerini anamadığımız Kızılay gönüllülerine teşekkür ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

SAVUNMASIZ DURUMDAKİ İNSANLARA UMUT OLUYOR.

Hem yerel nüfusa hem de çeşitli sebeplerle yerlerinden edilmiş ihtiyaç sahiplerine hizmet veren toplum merkezlerinin 16ncısı Qatar Charitynin Katar Hayır Kurumu finansman desteği ile Kocaelinin Gebze ilçesinde faaliyetlerine başladı. Türk Kızılayı Ocak 2015ten bu yana Türkiyenin farklı bölgelerinde kurduğu toplum merkezleri ile psikososyal destek koruma ve geçim kaynağını geliştirme hizmetleri sağlıyor yerel halk ve göçmen topluluklar arasındaki sosyal uyuma katkıda bulunmak için faaliyetler yürütüyor. Yaşlısından gencine yetişkininden çocuğuna tüm yaş gruplarından yararlanıcılar için kapılarını açan Kızılay toplum merkezleri yerel ihtiyaç sahiplerine ve evlerinden uzakta hayata tutunmaya çalışan savunmasız durumdaki insanlara umut oluyor.

16. TOPLUM MERKEZİ GEBZEDE HİZMETE GİRİYOR

Türkiyedeki devlet kurumlarının öncülüğünde ulusal ve uluslararası pek çok paydaşın destekleri ve iş birliğinde Türk Kızılay Toplum Merkezlerinin hizmet ulaştırdığı coğrafya her geçen gün genişlemesiyle de dikkat çekiyor. Sahada gerçekleştirilen ihtiyaç analizleri neticesinde Kocaeli ilinin Gebze ilçesinde de bir toplum merkezinin kurulması için harekete geçen Türk Kızılayı bu merkez için finansman desteği Katar insani yardım kuruluşu Qatar Charityden geldi.

12 Temmuz 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.