Reklamı Kapat

CHP Kartepe'den toplu istifa

CHP Kartepe İlçe Başkanı Şerafettin Kırmızı ve beraberinde 11 yönetim kurulu üyesi istifa etti. İstifaları CHP Kocaeli Örgütlenmeden ve Kartepe İlçeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Selim Yıldız aldı.

Deniz KARAMERT - 30 Mart Yerel Seçimlerinin ardından istediği performansı yakalayamayan ve sonrasında da olumsuz olaylarla gündeme gelen CHP Kartepe İlçe Örgütü 16.00 sularında toplu olarak istifa etti. Bu istifaların ardından CHP İlçe Yönetimi komple düştü. Başkan ve beraberinde 11 yönetim kurulunun bugün istifaları haricinde geçtiğimiz hafta da yine ilçe yönetim kurulu üyesi Seval Akyüz de istifa etmişti. 

"BU MAKAM DEĞİL BAYRAK YARIŞIDIR"

CHP Kartepe İlçe Başkanı Şerafettin Kırmızı istifasını ;"Siyasete girdiğim günden itibaren milletime, vatanıma ve seçmenime olan sorumluluklarımı yerine getirmek için her daim var gücümle çalıştım. Yüksek tempoda aralıksız geçen seçim maratonu zaman içinde yıpranmama ve sağlık durumumun bozulmasına neden oldu. Yerel seçim sonuçlarının ilçemizde ki neticesi de bizleri hayli üzdü. Bu bir makam yarışı değil bayrak yarışıdır bilinciyle oturduğum başkanlık koltuğunda bugün bizlere yine onurlu bir görev düşmektedir. Birlik ve beraberlik sürecimizin zarar görmemesi ve yenilenmenin önünü açmak, bayrağı daha da ileriye götürmek adına üzerimize düşen görev bugün “Her şey güzel olacak” sloganının idame ettirilmesi adına bir adım daha atmaktır. Bütün bu sebeplerden dolayı; Bana siyasete girme, hizmet etme fırsatı tanıyan üyelerimize, yol arkadaşlarıma ve partime sonsuz teşekkürlerimi sunarak, yürekten sürdürdüğüm mücadeleme bundan sonra da partimin bir neferi olarak devam edeceğimi ve gerektiğinde yine görev alacağımı ifade ederek, Cumhuriyet Halk Partisi Kartepe İlçe Başkanlığından görevimden gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum.Gereğinin yapılmasını arz ederim" sözleri ile verdi. 

"DEĞİŞİM VE YENİLENME İÇİN İSTİFA EDİYORUZ"

Yönetim kurulu üyeleri ise; "Yol arkadaşlarımızla birlikte elimizden geldiğince Cumhuriyet Halk Partisi’ni layığıyla temsile ve hizmet etmeye çalıştık. Cumhuriyet Halk Partisinin başarısı için elimizden geleni yaptık ve emek sarf ettik. Tek bir amacımız vardı o da Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısı için çalışmak ve partimizi en iyi şekilde temsil etmekti. Temsiliyetin sadece makamsal olmadığı bilinciyle hareket eden bizler 30 Mart Yerel Seçimlerinin ilçemizdeki sonuçlarını ve sonrasında gelinen bazı olumsuzlukları baz aldığımızda değişimin ve yenilenmenin elzem olduğunu anlamış bulunmaktayız. Bu nedenle istifa ediyoruz" ifadelerini kullandılar.

YENİLENMENİN İLK ADIMI OLACAK 

İstifaları alan CHP Kocaeli Örgütlenmeden ve Kartepe İlçeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Selim Yıldız, "Kartepe gibi zor bir bölgede çalışma yapan ve emek veren tüm yöneticilerimize ve başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu istifalar bir vazgeçiş değil yenilenmenin ilk adımı olacaktır. İl olarak gerekenler yapılacaktır. Kartepe için hayırlı olsun " dedi. 

İstifa edenler;

 1. Şerafettin KIRMIZI ( Başkan)
 2. İsmail AKBAL
 3. Recep BİLALOĞLU
 4. Pervin İMAMOĞLU
 5. Erkan NEROĞLU
 6. Saim KESKİN
 7. Gıyasettin KARACA
 8. Nuray KILIÇALAN
 9. Hayati VERSAN
 10. Neriman KAHRAMAN
 11. Hasan CEBECİ

11 Temmuz 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.