İzmit Belediyesi Encümeni haftalık toplantısını yaptı

İzmit Belediyesi Encümeni haftalık toplantısını belediye başkan yardımcısı Nurettin Bulut başkanlığında gerçekleştirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Encümende 2 kaçak yapının imar barışından faydalanması ile cezaları iptal edilirken Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün bütçesinden 3 milyon lira yeni kurulan Spor İşleri Müdürlüğünün bütçesine aktarma yapılması kabul edildi.

64 TAŞINMAZIN TAPU DEVRİ

İzmit Belediye Encümeninde Yenidoğan Mahallesi 4868 Ada 5 ve 6 nolu parsel ile 4869 ada 16 parsel nolu taşınmazlar üzerine kat karşılığı yapılan konut-sosyal tesis ve ticari alanların bulunduğu ikinci etaptaki 64 adet taşınmazın Bektaş İnşaat adlı firmaya tapu devri yapılması kararı kabul edildi.

İMAR BARIŞI İLE CEZALAR İPTAL

Belediye encümene toplantısında Sanayi Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi no 81 adresinde Ömer Yayla tarafından yapılan kaçak inşaatın para cezası ve yıkım kararları yapı kayıt belgesi alındığı için iptal edilerek para cezası ve mühür işlemi kaldırıldı. Körfez Mahallesi 1879 ada 12 nolu parselde Süleyman Budak tarafından yapılan kaçak inşaat vatandaşın imar barışından istifade etmesiyle para cezası ve yıkım kararları da  işlemden kaldırıldı.

Ekli Dosyalar

11 Temmuz 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.