Reklamı Kapat

Bu insanın bize ihtiyacı var

Adı Sebile Adıyaman ve henüz 46 yaşında. içinde bulunduğu hastalığı sebebiyle şayet ameliyat olamazsa yatalak olacak. Ekonomik durumu ameliyat için istenen rakamı karşılamaya müsait değil. Kocaeli Valiliği konu ile ilgili bir yardım kampanyası başlattı. Duyarlı vatandaşlar olarak sadece küçük dokunuşlarla Sebile'yi sağlığına kavuşturabilirsiniz. Haydi gelin bu gün hep birlikte güneşin parlamasına katkıda bulunalım.

İçimizden birisi. Adı Sebile Adıyaman. Belki birçoğumuzun sınıf arkadaşı, mahalleden tanıdığı, aynı sosyal ortamlarda defalarca bulunduğu bir insan o. Sağlık sorunları sebebiyle zor günler geçiriyor. Ameliyat olması gerekiyor ki aksi takdirde yatalak olacak. Ancak ameliyat için istenen miktar kadar ekonomik güce sahip değil. Onun yerinde biz de olabilirdik. Onun için Sebile'nin bu kentin, bu ülkenin insanlarına ihtiyacı var. Kocaeli Valiliği onun ameliyat masraflarının karşılanması için bir kampanya başlatmış. Hadi gelin bu gün insanlık için el ele verelim. Bir ayakkabıya, bir tişörte, belki iyi bir restoranda yenecek bir yemeğe, çok beğenerek internette yapacağımız bir alışverişe mola verelim bu gün ve o parayı Sebile için Kocaeli Valiliğinin açtığı hesaba yatıralım. Bazen insan olduğumuzu hatırlamak için Allah karşımıza Sebile'leri çıkartıyor. Onun vesilesi ile sesleniyor bizlere. Hadi duyun bu sesi. Bu gün ya da yarın insanlığımızı hatırlamak için Sebile'nin acılarına el birliği ile son verelim. Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum. Bu arada bakın Sebile durumunu nasıl anlatmış;

Merhaba ,
Adım Sebile Adıyaman, 46 yaşında bekar bir kadınım. Kocaeli'nde yaşıyorum. Sizlere uzun zamandan beri yaşadığım sağlık sorunumu anlatmak ve talebimi dile getirmek istiyorum.
Bundan 11 yıl önce geçirdiğim boyun fıtığı rahatsızlığı sebebiyle ameliyat oldum fakat ameliyat parçaları vücuduma uyum sağlamadı. Doktorlar, parçaların değiştirilmesi gerektiğini söyledi ancak risk içerdiği için değiştirilemedi. Bu sürede Kocaeli ve İstanbul' da pek çok doktora gittim. Ağrı tedavileri (fizik tedavi, botoks vb.) gördüm. Fakat tedavilerim yalnızca zaman zaman ağrılarımı hafifletti, iyileşme sağlamadı. Gittiğim doktorların hepsi ilginç bir vaka olduğunu ancak ameliyat durumunda felç kalma riskimin olduğunu söylediler. Zaman ilerledikçe omuriliğimde ciddi sorunlar meydana gelmeye başladı ve tortikollis, omurilik daralmaları ve rotoskolyoz hastalıklarının tanısı konuldu. Bu hastalıklarım sebebi ile boynum yamuldu ve bacaklarımdaki hissizlikle birlikte felç başladı. Hastalığım sebebiyle çalışamıyor ve günlük ihtiyaçlarımı karşılamakta dahi zorlanıyorum. Şu anda yalnızca bir doktor ameliyatı yapabileceğini ve ameliyat olmadığım takdirde yatalak olacağımı söyledi. Hastane tarafından 200.000 TL ücret talep edildi. Bu rakam Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 173.000 TL 'ye indirildi ve Kocaeli Valiliği tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Sizden talebim, tedavim için gerekli ücreti karşılayabilecek yardımı sağlamanızdır.

TR090004601260888000038925

11 Temmuz 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.