İl Müdürleri, KOTO’nun en önemli paydaşı

Kocaelinin istişare noktası KOTO ilgili tüm kurum ve kuruluşları iş dünyasının temsilcileriyle bir araya getirerek iş insanlarının önünü açmaya devam...

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaelinin istişare noktası KOTO ilgili tüm kurum ve kuruluşları iş dünyasının temsilcileriyle bir araya getirerek iş insanlarının önünü açmaya devam ediyor. Ticarete doğrudan ve dolaylı etkisi olan tüm kurumların en yakın işbirlikçisi olan KOTO Kocaeli Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren il müdürlerini ikinci kez KOTOda bir araya getirdi. İlk buluşmada olduğu gibi ticaretle ilgili gelişmelerin en yetkililerce paylaşıldığı toplantıda Kocaeli iş dünyası temsilcileri gerek genel gerekse işkollarını ilgilendiren konularda görüş öneri ve taleplerini de iletme fırsatı buldu.

KATILIM YOĞUN OLDU

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulutun Meclis Başkanı Akın Doğan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Gezer Volkan Yılmaz Meclis Başkan Yardımcısı Alp Kayalar Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı Yönetim Kurulu Üyeleri Abdurrahman Çuhadar Ömer Efe ve Murat Barış ile birlikte ev sahipliği yaptığı toplantıya Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurettin Nacar Vergi Dairesi Başkanı Ayhan Yaman Defterdarlık Dursun Ali Özel Çevre ve Şehircilik İl müdürü Ahmet Kırılmaz İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Ayhan Zeren Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl müdürü Bekir Yümnü İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Nevzat Gilan İl Tarım ve Orman Müdürü Nuri Al İl Afet ve Acil Durum Müdürü Salim Tekoğul TÜİK Kocaeli bölge Müdürü Zeki Bostancı Doğu Marmara Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Vekili Musa Aydemir İl Göç Müdür Vekili Mehmet Erkoç İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mehmet Demirer KOTO Meclis üyeleri ile İl Kadın ve Genç Girişimciler İcra Kurulu üyeleri katıldı.

BAŞKAN BULUT: İL MÜDÜRLERİ

EN ÖNEMLİ PAYDAŞLARIMIZ

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Bulut buluşmaların iş dünyası için önemine değinerek İlimiz ülkemiz ekonomisinin en önemli dişlilerinden birisidir. Hatta sağladığı katma değere baktığımızda en önemlisidir. Bizim de KOTO olarak en önemli görevlerimizden biri bu katma değeri üreten üyelerimizin sektörlerindeki sorunlarının taleplerinin takipçisi olmak gerek kamu kurum ve kuruluşları nezdinde gerek diğer kent dinamikleri nezdinde bu sorunların çözümünü ilk elden ilgililere iletmek ve çözümünü aramaktır. Bu kapsamda il müdürlerimiz ve kamu yetkililerimiz bizim en önemli paydaşlarımızdır. Kendilerini üyelerimizin sorunlarının çözümü noktasında her zaman destek aldığımız ve alacağımıza inandığımız makamlar olarak görüyoruz. İlimiz ve ülkemiz adına bu tarz toplantıların yaygınlaştırılması ve iş dünyasının talep ve beklentilerinin tartışılması son derece kıymetlidir ifadelerine yer verdi.

GÜNCEL BİLGİLER PAYLAŞILDI

Başkan Bulutun konuşmasının akabinde il müdürleri kurumlarıyla ilgili bilgiler sunarak iş dünyasını ilgilendiren konularla ilgili açıklamalar yaptı. Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya 2. El Otomotiv alış-satış yetki belgesi müracaatlarında son günün 13 Ağustos Salı günü olduğuna vurgu yaparken emlakçıların ise yılsonuna kadar yetki belgesi alması gerektiğini ifade etti. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz da imar affının 31 Aralık 2019 tarihine kadar uzatıldığı bilgisini verdi. Toplantı meclis üyelerinin soru talep ve görüşlerinin paylaşılmasıyla sona erdi.

09 Temmuz 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.