Tarhan'dan Gençlik Bayramı mesajı

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Tarhan Büyük Önder Atatürkün geleceğimizi emanet ettiği gençlerimizin tarihten gerekli dersleri çıkararak dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyet değerlerinin sahibi olarak aydınlığı barışı demokrasiyi korumaya devam edeceği inancıyla 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimizi saygı minnet ve rahmetle anıyorum. dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramını yurdun her köşesinde her yaştan gençlerle ve büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Aynı zamanda bugün laik demokratik Cumhuriyete Yüce Atatürk gibi bir Öndere ve Onun izinden yürümeye ant içmiş kuşaklara sahip olmanın gururunu da yaşıyoruz ifadelerini kullandı. Tarhan şunları kaydetti:

19 Mayıs 1919 atalarımızın uğrunda binlerce şehit vererek yurt yaptıkları toprakların yeniden kazanılmasının yolunu açan Ulusal Kurtuluş Hareketinin başlangıcıdır. Atatürkün 19 Mayısta yaktığı bağımsızlık ateşi karanlıktan çaresizlikten ve yokluktan bunalan Ulusumuzun sönmek üzere olan umutlarını yeniden canlandırmıştır. Cumhuriyet kuşakları olarak bizler tüm adımlarımızı bu anlayışla atmalı Devletimizi Cumhuriyetimizi ve Ulusumuzu sonsuza kadar yaşatmak çağdaş uygarlık düzeyine ulaştırmak ve yurtta barış dünyada barış ilkesi ile emperyalizme hizmet etmeden aydınlık bir Türkiye için elbirliğiyle çalışmalıyız.

Büyük Önder Atatürkün geleceğimizi emanet ettiği gençlerimizin tarihten gerekli dersleri çıkararak dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyet değerlerinin sahibi olarak aydınlığı barışı demokrasiyi korumaya devam edeceği inancıyla 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimizi saygı minnet ve rahmetle anıyorum.

18 Mayıs 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.