Bahçeşehir Koleji'nde Bilim ve Kültür şenliği

Kocaeli Bahçeşehir Koleji, bu yıl 11.sini düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği Bilim ve Kültür Şenliğinde öğrencilerine çeşitli etkinlikleri deneyimleme, okudukları kitapların yazarları ile buluşma ve söyleşi yapma olanağı sundu.

Büyütmek için resme tıklayın

14 farklı atölye ve 4 yazarın katılımı ile gerçekleştirilen şenlikte ortaokul öğrencilerinin ‘’Eğlenceli Bilim Etkinlikleri’’ ve ‘’Matematik Oyunları’’ ile lise öğrencilerinin ‘’Canlı Bal Mumu Heykel Sergisi’’ görsel zenginliğiyle birlikte eğitici yanı ve tüm eğlencesiyle görülmeye değerdi.

Sevilen yazarlar İnci ARAL, Aydın ILGAZ, Haydar ERGÜLEN ve Beyza AKYÜZ şenlik kapsamında öğrenciler ile bir araya gelerek, kitapları üzerine söyleşiler yaptılar ve kitaplarını imzaladılar.

Ayrıca santimlik çakıl taşlarından dev panolara yayılan ve binlerce yıllık bir geçmişi olan mozaik sanatı öğrencilerimizle buluştu. Şenliğin bir diğer etkinliği olan arkeoloji havuzunda kazı yapan öğrencilerin heyecanı ve mutluluğu da gözlerinden okunuyordu.

İçinde çeşitli projelerin de sergilendiği, şenlikte halat çekme, yumurta taşıma, çuval yarışmaları gibi eğlenceli etkinliklerde yer aldı. Bunun yanı sıra Robotik Kodlama bölümü, öğrencilerimiz bir yandan Sumo robotlarını telefondan yöneterek yarış yaparken bir yandan da tişört katlama robotuyla tanıştılar. Yabancı dil etkinliklerinin de yer aldığı şenlikte Memory, Rad Spiel, Bingo ve Domino oyunları ile Almanca kelime bilgilerini pekiştirerek hem eğlendiler hem öğrendiler.

17 Mayıs 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.