Büyükşehir'den çiftçilere her alanda destek

Büyükşehir Belediyesi ziraat mühendisleri ile Kocaeli genelinde çiftçilerin eğitim çalışmalarını ve saha kontrollerini gerçekleştiriyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Çiftçilere tohum gübre ve ekipman gibi desteklerde bulunarak tarım ve hayvancılığa büyük önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yaptığı yardımların yanı sıra çiftçilere eğitimler imkanları da sağlıyor.  Bu kapsamda Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ziraat mühendisleri Kocaeli genelindeki çiftçileri ziyaret ederek arazileri için gerekli olan eğitim çalışmalarını ve saha kontrollerini gerçekleştiriyor.

ÇİFTÇİLERE EĞİTİM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğünde görevli olan ziraat mühendisleri 12 ilçede bulunan çiftçileri tek tek ziyaret ediyor. Ziraat Mühendisleri Kandıra ilçesi Kırkarmut ve Mülkşehsuvar Derince İlçesi Çavuşlu Körfez ilçesi Himmetli ve İzmit ilçesi Gökçeören Mahallelerinde 25 çiftçiyi ziyaret etti. 500 dekar yem bitkisi tarlası 21 dekar karpuz bahçesi 7 dekar meyve bahçesi kontrol edildi. Ayrıca Kandıra Mülkşehsuvar Mahallesinde buğdayda yabancı ot mücadelesi ve pas hastalığı hakkında çiftçilere eğitim verildi.

BAHÇE VE SERALAR KONTROL EDİLDİ

Kocaeli genelinde 26 mahalleyi ziyaret eden Ziraat Mühendisleri 70 çiftçinin 485 dekar yem bitkisi tarlası 56 dekar sebze fide bahçesi 82 da açıkta sebze bahçesi 84 dekar karpuz bahçesi 34 dekar meyve bahçesi 75 adet sera 18 da kivi bahçesi 8 dekar ceviz bahçesi 1 dekar çilek bahçesi 5 dekar asma ve 187 dekar tarla arpa fiğ tritikale yonca kontrollerini yaptı. Ziraat Mühendisleri hasat dönemine kadar çiftçileri ziyaret ederek eğitimlerine devam edecek.

17 Mayıs 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.