Müslüman bilginleri tanımak için haydi Bilim Merkezi'ne

Her yıl binlerce ziyaretçiyi sergi alanları etkinlikler ve atölyelerde ağırlayan Bilim Merkezi Ramazan boyunca çocuklar için Müslüman Bilginler Atölyeleri açtı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren Bilim Merkezinde Ramazan boyunca Müslüman bilim adamlarını tanıtan atölyelerde etkinlikler gerçekleştiriliyor. El-Cezeriden İbn-i Sinaya El-Raziden El-Biruniye kadar birçok bilim adamının günümüz teknolojisine yön veren bilimsel çalışmaları gerçekleştirilen atölyeler ile çocuklara farklı bir deneyim sunuluyor. 2015 yılından bu yana her yıl binlerce ziyaretçiyi sergi alanları etkinlikler ve atölyelerde ağırlamaya devam eden Bilim Merkezi bu kez Ramazan boyunca 4-13 yaş aralığındaki çocuklar için özel atölyeler açtı.

BİLİMİN SULTANLARI ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Bin yıldan daha uzun bir zamandır Avrupa karanlık çağda bulunurken İslam Dünyası bilimde Altın Çağı yaşıyordu. Müslüman âlimler daha önceki medeniyetlerin bilgelikleri üzerine çalışmalar yapmış ve bunların üzerine kendi eşsiz keşif yenilik ve icatlarını ilave etmişlerdir. Kocaeli Bilim Merkezinde yer alan Bilimin Sultanları Sergisi tüm bu keşif ve icatları ziyaretçilere sunarken aynı zamanda çocuklar da gerçekleştirilen atölyeler ile bilim adamlarının icatlarının çalışma prensiplerini öğrenme fırsatı buluyor.

RAMAZAN BOYUNCA AÇIK OLAN ATÖLYELER

El-Cezerinin Makineleri El-Razinin Sihirli Deneyleri Mimar Sinanın Köprüleri Uluğ Beyin Gök Kubbesi El-Biruni ile Zaman Ölçümü ve Hazarfen Ahmet Çelebi ile Uçuş gibi atölyeler ile çocuklar mimariden tıbba astronomiden mühendisliğe kadar birçok alanda yapılan çalışmaları tanıma fırsatı yakalıyor.

4-13 YAŞ ARALIĞINDAKİ ÇOCUKLAR İÇİN

Ramazan boyunca hafta sonları gerçekleştirilen atölyelere 4-13 yaş aralığındaki çocuklar katılım sağlayabiliyor. Atölye programları Salı günleri saat 10.00da www.kocaelibilimmerkezi.com [http://www.kocaelibilimmerkezi.com] adresinde yayınlanmakta ve online olarak kayıt oluşturulmaktadır.

17 Mayıs 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.