Dünya ATABARI oynuyor

Türkiye Halk Oyuncuları Birlik Platformu bir ilke imza atıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Ve Türkiye Halk Oyuncular Birlik Platformu  işbirliği ile 19 mayıs 2019 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürkün kurtuluş mücadelesini başlatmak için Samsun a çıkışının 100. yıl dönümünde saatler 19.19u gösterdiğinde 81 il ve 19 ülkenin eş zamanlı oynayacağı ülkemizde ve 22 ülkede kent 16 medyanın canlı yayınlayacağı Dünya Atabarı Oynuyor projesi gerçekleştirilecektir.

Genel Başkan : Şinasi PALA

Genel Koordinatör : Hakan EVCİMAN

Müzik Yönetmeni : Taner DEMİRALP

Genel Sanat Yönetmeni : Suat İNCE

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyon Başkanı Mikail Kalyoncu Kültür Bakanlığının düzenlemiş olduğu bu etkinliğe duyarsız kalmayarak teşekkür etti. Artvinin meşhur ATABARI dünyada 19 ülke Türkiyede 81 vilayette 19 Mayıs 2019 saat 19.19da EŞZAMANLI oynanacak. Bu hiç de yabana atılacak bir etkinlik olmadığı gibi sadece Kocaelide yaşayan Artvinliler değil tüm Kocaelinin bu etkinliğe bizzat katılması bir onur olacaktır.Tören alanının bulunduğu alanda Şelale Önü-Atatürk Anıtısaat 17 30 toplanılacakyörürüş yolundan yürülünerek Kent Meydanında Eski Valiliğin olduğu alantoplanılacak Valilik Korosu gösterisi ve saat tam 19 19 da yaklaşık 300  Halk oyunları gösterimi olacak.

Bir çok güzel anlamı içinde barındıran bu etkinliği düşünenlere ve uygulayıcılarına gönül dolusu teşekkürler tebrikler.

diyerek sözlerini tamamladı.

Resim 1. Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu Başkanı Mikail Kalyoncu --

KARBAFED

[http://www.avg.com/email-signatureutmmediumemailutmsourcelinkutmcampaignsig-emailutmcontentwebmail] Virüs bulunmuyor. www.avg.com [http://www.avg.com/email-signatureutmmediumemailutmsourcelinkutmcampaignsig-emailutmcontentwebmail]

16 Mayıs 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.