Gönüllü İtfaiyecilere kimyasal eğitimi verildi

Kocaeli İtfaiyesi Gönüllü İtfaiyecilere olası yangın ve kimyasal durumlarına karşı eğitim verdi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Yangın ve kimyasal etkiye karşı eğitimli olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi gönüllü itfaiyecilere Kimyasal Biyolojik Radyasyon ve Nükleer KBRN tehlikeli maddeler üzerine eğitim düzenledi. 6 saat süren eğitimde kimyasal tehlikeli maddeler hakkında bilgiler verilerek tehlikeli kimyasal madde olaylarında organizasyon ve müdahale teknikleri hakkında uygulamalar yapıldı.

MÜDAHALE VE ARINDIRMA YÖNTEMLERİ

Yangın trafik kazaları doğal afetler gibi olaylarda Kocaeli İtfaiyesinin her zaman yanında olan yardım ve destek veren Gönüllü İtfaiyecilere yangın ve kimyasal eğitimi verildi. Eğitim programı kapsamında yanma ve yangın bilgisi yangın yerindeki tehlikeler yangın organizasyonu kapalı ve dumanlı ortamlarda ilerleme tehlikeli maddelerin taşınması ve kodlanması tehlikeli madde sızıntı ve dökülmesi halinde müdahale ve arındırma yöntemleri konularında bilgiler sunuldu.

KİMYASALLARA MÜDAHALE

Eğitimlerin ardından Kimyasal Sızıntılara Müdahale ve Arındırma Tatbikatı yapıldı. Tatbikatta ağır kimyasal ve sıvı kimyasal kurtarma elbiseli personel kimyasal sızıntıyı önlerken olay mahallinde bulunan yaralıya da gerekli müdahaleyi yaparak dezenfekte etti.

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLER

Büyükşehir Belediyesi kentin her köşesinde birimler kurarak olaylara müdahalenin daha etkin olmasını sağlıyor. Büyükşehir İtfaiye Birimi ayrıca sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak çalışmalarının geniş kitlelere yayılmasını sağlıyor. AKUT GESOTİM Gebze Akademi Mahalle Afet Gönüllüleri ve Gönüllü İtfaiyecilerden oluşan gönüllü sayısı on binlere ulaştı.

16 Mayıs 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.