Başkan Büyükakın, ‘’Nitelikli personel için kolları sıvadık’’

Başkan Büyükakın Özel sektörün nitelikli personel ihtiyacına cevap vermek için de kolları sıvadık. KO-MEK eğitimleriyle bu alanda sorumluluk alacak iş dünyasının beklediği nitelikli çalışan ihtiyacına cevap vereceğiz açıklamasını yaptı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın kentteki iş dünyasının temsilcileriyle olan birlikteliğine Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Bilgin Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk ve

yönetimleriyle devam etti. Ekonomi iş ve istihdam alanında Kocaelinin enerjisine güvendiğine konuklarına ifade eden Büyükakın İstihdamı artırmak ve girişimciliği geliştirmek için yeni bir bakış açısıyla hareket etmek zorundayız. Teşvik ve destek fonları ile Avrupa Birliği Fonları için etkin danışmanlık hizmetlerinden yararlanılması gerekmektedir açıklamasını yaptı.

KO-MEK EĞİTİMLERİYLE BU ALANDA SORUMLULUK ALACAĞIZ

Türkiyenin maruz kaldığı ekonomik saldırılar ve dünya piyasalarında yaşanan gerilimlere kadar bir çok konuda görüş alışverişinin yapıldığı ziyaretlerde sanayi ve endüstri kuruluşları odalar sektörel kuruluşlar ve finans merkezleriyle kuracakları iletişimle Kocaelinin üretim başta olmak üzere istihdamın artması için özel sektöre destek vereceklerini dile getiren Başkan Büyükakın İŞKUR ile bağlantılı olarak kent genelinde özel sektörün beklediği nitelikli personel ihtiyacına cevap vermek için de kolları sıvadık. KO-MEK eğitimleriyle bu alanda sorumluluk alacağız iş dünyasının beklediği nitelikli çalışan ihtiyacına cevap vereceğiz şeklinde konuştu.

PARKLANMA YÜKÜNÜN AZALMASI İÇİNDE ADIMLARIMIZI ATIYORUZ

Kocaelinde kalkınma ve gelişmenin üretimden geçtiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın İhracatın artması ve lojistik köylerin kurulmasını çok önemsiyoruz. Kamyon ve tır trafiğinin parklanma yükünün azalması içinde adımlarımızı atıyoruz açıklamasını yaptı. Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğuselle olan birlikteliğinde ise Büyükakın Limanların elleçleme kapasitesinin artırılması ve bu alanların verimli kullanılması için iş dünyamızla çalışma yürüteceğiz dedi.

DOĞUSEL BÜYÜKAKIN KOCAELİ İÇİN BİR ŞANSTIR

Karamürsel gibi bir deniz ilçesinde doğmuş denizle ilgili büyük birikime sahip olan Doç. Dr. Büyükakının Kocaeli için bir şans olduğunu ifade eden Deniz Ticaret Odası Başkan Vedat Doğusel ise Büyükakının seçim beyannamenizde başta Denizcilik Müzesi olmak üzere denizle ilgili birçok projenin yer almasından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek Başkanımızın Marka Kent ve 24 Saat Yaşayan Şehir ifadelerinin de Kocaelinin vizyonu açısından çok önemlidir şeklinde konuştu. Doğusel Bu sloganların hayata geçmesi için Kocaelinin aynı zamanda denizle yaşayan denizi daha iyi kullanan bir kent olması gerekiyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızın ifade ettiği hedeflerin gerçekleşmesi için kentteki tüm unsurların birlik ve bütünlük içinde olması gerektiğine inanıyoruz. Bizler üzerimize düşen görevi yapacağız açıklamasını yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ise DTO Kocaeli Şubesini yakından takip ettiğini ifade ederek Kocaelinin bir marka kent olması için başta DTO olmak üzere odalarımızla sivil toplum kuruluşlarımızla omuz omuza vererek çalışacağız. Bunu başaracağımıza yürekten inanıyorum dedi. Doğusel ayrıca Büyükakına kent denizciliği ve şubenin faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu ve bölgesel projeler hakkında bilgi verdi.

15 Mayıs 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.