Kağıtsporlu İpek, Eskrimde yıldız gibi parlıyor

Kağıtspor Eskrim branşında geleceğin olimpiyat şampiyonlarını yetiştirmeye devam ediyor. Epe dalında mücadele eden Emine İpek Aydının hedefi 2028 Olimpiyatları.

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporda Geleceğin olimpiyat şampiyonlarını yetiştirmeye devam ediyor. Eskrim branşında Epe kategorisinin genç Yıldızı Emine İpek Aydının hedefi 2028 Olimpiyatlarından altın madalya kazanmak.

ANNEMİN DESTEĞİ İLE BAŞLADIM

10 yaşında annesinin desteği ile spora başladığını belirten Emine İpek Aydın  5 yıldır eskrim yapıyorum. İlk yılım aslında okulun haricinde hobi olarak başladı. İlerleyen dönemlerde Ömer Hocam benimle özel olarak ilgilenmeye başladı ben de Eskrime daha fazla vakit ayırdım. dedi.

ÇALIŞTIKÇA BAŞARI GELDİ

İkinci yılın sonunda Türkiye Şampiyonasına katıldığını kaydeden Aydın Burada derce yaptım. Eskrim hayatım aslında burada başladı. Bu başarım ile birlikte Avrupa ve dünya düzeylerinde turnuvalara katılmaya başladım. Turnuvalarda elde ettiğim başarılı sıralamalar bana milli takım kapılarını açtı.

Milli takım ile gittiğim Avrupa Şampiyonasında iyi bir sıralama yaptım ve Dünya Şampiyonasına gitmeye hak kazandım. Elde ettiğim sıralamalar ile 2 yıldır aktif olarak milli takımdayım. şeklinde konuştu

TÜRKİYEDEN KATILAN TEK KATILAN TEK SPORCU

Türkiyeden Yıldızlar Epe dalında katılan tek bayan sporcu olarak Dünya kupasına gideceğini hatırlatan Aydın Hedefimiz ilk 8 girmek. Yıldızlar dalında bir senem daha var. Antrenörüm ile planlarımız önümüzdeki sene Avrupa ve Dünya Şampiyonalarından madalya kazanmak. dedi.

2028 OLİMPİYATLARINA KATILMAK İSTİYORUM

Her sporcunun hayalinin olimpiyatlara katılıp burada başarı kazanmak olimpiyat madalyasını ülkesine götürmek olduğunu ifade eden Aydın Benim en büyük hayalim bu. Bunun için 9 yıl gibi uzun bir süreç var önümde. İnşallah çok çalışıp bu hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Sporda aile desteği çok önemli. Başta Annem ve babama olmak üzere Kulübümüze bizlere bu imkanları sağladıkları için çok teşekkür ederim. şeklinde konuştu.

EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ HIRSI

Emine İpek Aydının gelişimi hakkında konuşan Kağıtsporun Eskrim Hocası Ömer Kılıç İpek 5 sene önce Eskrime ilk başladığında içine kapanık fakat hırslı ve idealist bir çocuktu. İpeğe başarıyı getiren önemli detaylardan biri de hırsı. Çok çalışıyoruz. Avrupa Şampiyonasında ilk 8e girmeyi hedefliyoruz ama İpek isterse madalya da kazanabilir. dedi

KAĞITSPOR BU ALANDA NADİR KULÜPLERDEN

Kağıtsporun Eskrimde çok önemli bir altyapıya sahip olduğunu belirten Başarılı sporcunun antrenörü Ömer Kılıç Alt yapısına eskrimde bu kadar önem veren kulüp Türkiyede yok denecek kadar az. İpeğin bu gelişiminde Kulübümüz Kağıtsporun katkısı çok. Bize her açıdan destek veriyorlar. Biz bunun meyvelerini topluyoruz. Çok önemli yerlere gelmeyi başladık inşallah daha da iyi olacak İpek bunun en başarılı örneklerinden. ifadelerini kullandı.

15 Nisan 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz