Başkan Büyükakın, Sahaya indi projeleri inceledi

31 Mart mahalli idareler seçimlerinin ardından göreve başlayan ve birimlerden gerekli sunumları almayı sürdüren Başkan Büyükakın sahaya inerek devam eden ve hayata geçirilecek projeleri yerinde inceledi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Tahir Büyükakın İzmit Kabaoğlu Köyü TÜRGEV Vakıf Yurdu önünde yapım ihalesine çıkılan yaya üst geçit projesini yapımı büyük ölçüde tamamlanan Kartepe Köseköy Kavşağı ve SEKA Park alanında yapılan Kocaeli Kongre Merkezinde inceleme gerçekleştirdi. 31 Mart mahalli idareler seçimlerinin ardından göreve başlayan ve birimlerden gerekli sunumları almayı sürdüren Başkan Büyükakın sahaya inerek de devam eden ve hayata geçirilecek projeleri yerinde denetlemeye başladı. İncelemeler sonrası bir açıklama yapan Başkan Büyükakın Altyapıdan üstyapıya trafikten toplu taşımaya imardan mimariye çevreye çocuktan kadına engelliden yaşlıya gençlikten spora eğitimden kültüre sanattan her alandaki hizmetlerimiz vatandaşlarımızın öneri ve katılımlarıyla hayata geçecek dedi.

HALKIMIZIN TALEP VE ÖNERİLERİNE CEVAP VERECEĞİZ

İncelemelerine ilk olarak İzmit Kabaoğlu Köyü TÜRGEV Vakıf Yurdu önünde yapım ihalesine çıkılan yaya üst geçit projesinden başlayan Başkan Büyükakın köy muhtarı ve vatandaşların katılımlarıyla yapılan istişareyle Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Alaeddin Alkaç Ulaşım Daire Başkanı Tolga Cankaya ve Etüt ve Proje Daire Başkanı Mert Kanburdan proje hakkında detaylı bilgi aldı. Buradaki incelemede vatandaşların talepleri doğrultusunda Kabaoğlu Köyü giriş kavşağına sinyalizasyon sistemi kurulmasına kavşaktaki araçların dönüşleri esnasında görüş problemine neden olan bitkilerin kaldırılmasına da karar verildi. İhalesi yapılan yaya üst geçidinin imalatının devam edildiği bilgisini de alan Başkan Büyükakın Vatandaşlarımızla istişarelerimizi yaparak teknik arkadaşlarımızla halkımızın talep ve önerilerine cevap vereceğiz açıklamasını yaptı.

KARTEPE KÖSEKÖY KAVŞAĞINDA İNCELEME YAPTI

Yapımı büyük ölçüde tamamlanan Kartepe Köseköy Kavşağı projesini de yerinde inceleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Tahir Büyükakın imalatı devan yan yollarla ilgili vatandaşların taleplerini de yerinde dinledi. Yan yollardan parsel erişimlerinin daha kolay sağlanması için revize edilen projenin uygulanması ve vatandaşlardan bu yolun yapılması için gerekli muvafakatnamelerin alınması ile parsel önlerindeki yolun 2 şerit olarak yapılabilmesi noktasında proje hazırlanması talimatını veren Başkan Büyükakın daha sonra SEKA Park alanındaki Kocaeli Kongre Merkezinde inceleme gerçekleştirdi.

ULUSLARARASI KONGRELERE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ve Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Ihlamurun eşlik ettiği incelemede Başkan Büyükakın Kocaeli Kongre Merkezinin kentin çok önemli bir değer olduğunu ifade ederek Kocaeli Markası kültür ve sanatla parlayacak. İşte bu Kongre Merkezi de buna hizmet edecek. Şehrin değerlerine katkı sunacak kültür ve sanat faaliyetlerine hizmet edecek Kongre merkezimiz uluslararası kongrelere de ev sahipliği yapacak. Büyükşehir olarak şehrin paydaşlarıyla birlikte 365 gün etkinlik şehri vizyonunu ortaya koyacağız diyerek sözlerini tamamladı.

15 Nisan 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.