4. İzci Oyunları'nda ödüller sahiplerini buldu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor İzcilik Branşı ve Kocaeli İzcilik İl Temsilciliğinin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği İzci Oyunları Ormanyada yapıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor İzcilik Branşı ve Kocaeli İzcilik İl Temsilciliği 4. İzci Oyunlarını düzenledi. Ormanya Doğal Yaşam Parkına kurulan parkurda gerçekleşen etkinliğe Kocaelindeki izcilik kulüplerinden 50 oba ve 300 izci katıldı. Etkinliğe Kağıtspor Kulübü İzcilerinin yanı sıra Kartepe İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü İzmit Belediye Spor Kulübü  Yarımca İzcilik Gençlik ve Doğa Sporları Kulübü Bizim Kuşak İzcilik Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Güzergah İzcilik Kulübü ve izcileri de katılım sağladı.

OBA VE EKİPLER CENTİLMENCE YARIŞTI

4. İzci Oyunlarında obalar ve ekipler kategorilerine göre yarıştı. İzciler Teker Sürme Tünel Geçişi Su Taşıma Top Atma Rampa Basket Sürünme Örümcek Ağı Dönence Denge Bisikleti Türe Yap Dev Düğüm ve Slack Line etaplarında centilmence yarıştılar.

ORMANYADA İLGİ ODAĞI OLDU

Yarışmada izciler parkur boyunca kıyasıya mücadele etti. İzcilere alana gelen velileri de alkışlarla destek verdi. Yarışlar Ormanya Doğal Yaşam Parkını ziyaret eden misafirler tarafından da yoğun ilgi gördü. Oba ve Ekip ruhunu geliştirecek şekilde hazırlanan parkurda izciler aynı zamanda temel bilgi ve becerilerini de geliştirme fırsatı buldular.

4 KATEGORİDE ÖDÜL VERİLDİ

4. İzci Oyunlarının sonunda 4 kategoride dereceye giren oba ve ekiplere eğitimci izci liderleri kulüplerin yönetici ve liderleri Turizm ve Doğal Yaşam Alanları Şube Müdürü Ömer Bahadır Özyılmaz ve Kağıtspor Kulübü Genel Sekreteri Bekir Köksal tarafından madalya kupalarını ve ödülleri taktim etti. 4. İzci Oyunlarına katılan izci ve izci liderleri faaliyet sonunda bir araya gelerek günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

13 Nisan 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz