Reklamı Kapat

Millet İttifakı Adayı Karakadılar; "Sağlık emekçilerimizin, çalışma şartlarının iyileştirildiği bir Türkiye umuduyla"

Millet İttifakı Adayı Karakadılar 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamasında, doktorların baskılara maruz bırakıldığını belirterek, “Sağlık çalışanları sağlık sisteminde yaşanan ve çözülemeyen sorunlar, yaşanılan hak ihlalleri ve sağlık emekçilerine artan şiddetin gölgesinde Tıp Bayramı’nı kutlayamamaktadır” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Mesleğini yaparken mutlu ve huzurlu olmayan, ekonomik ve sosyal sıkıntılar yaşayan hekimler ve sağlık çalışanlarının, sağlıksız bir toplumun da temelini oluşturduğunu dile getiren Millet İttifakı Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar;   “Eğer doktorlarımız başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımız rahat ve bilimsel çalışma ortamı bulamazsa, işte sağlıksızlık burada başlar” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÇALIŞMA KOŞULLARI İYİLEŞTİRİLMELİ

Sağlık çalışanlarının yaşadığı sorunlara dikkat çeken Karakadılar şu değerlendirmelerde bulundu:

“Kendimizin ve sevdiklerimizin canımızı, sağlımızı teslim ettiğimiz doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız büyük sorunlarla karşı karşıya. Zaten son derece zor koşullarda gece gündüz demeden fedakarca yurttaşlarımızın sağlığı ile yakından ilgilenen hekimlerimizin, sağlık çalışanlarımızın ekonomik ve sosyal hakları maalesef istenilen seviyede değil. Sağlık emekçileri temel ücretlerin iyileştirilmesini, tıp eğitiminde niceliği değil, niteliği önceleyen politikaların uygulanmasını, bütün yurttaşların eşit, ücretsiz, nitelikli sağlık hizmetine ulaşabilmesini hep birlikte talep ediyor, gece gündüz büyük bir fedakârlıkla çalışan sağlık emekçilerimizin, hekimlerimizin çalışma şartlarının iyileştirildiği bir Türkiye umuduyla 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.”

14 Mart 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz