Reklamı Kapat

Kocaman, "Efendi değil, hizmetkar olacağız"

Cumhur İttifakı AK Parti Kartepe Belediye Başkan adayı Mustafa Kocaman, Arslanbey Mahallesi’nde gövde gösterisi yaptı

Haber albümü için resme tıklayın

Cumhur İttifakı AK Parti Kartepe Belediye Başkan adayı Mustafa Kocaman, İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, İlçe SKM Başkanı Özcan Aktoprak, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Aydın, ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyesi adayları ile birlikte Arslanbey Mahallesi’ni Hasan Yılmaz Kültür Merkezi’nde hemşehrileriyle bir araya geldi.

GURUR DUYUYORUM”

Meşaleler ve konfetiler içerisinde kültür merkezine gelen Belediye Başkan adayı Kocaman’a hemşehrileri büyük ilgi gösterdi. Programda konuşan Kocaman, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye olan sevginizden buradasınız. Hep birlikte Kartepe’mize hizmet edeceğiz. Cumhur İttifakı’ndan belediye başkan adayı olmaktan dolayı gurur duyuyorum” dedi.

HİZMETKÂR OLMAYA GELİYORUM

“İlçemiz hem olsun çok önemli bir yere geldi” diyen Kocaman “Belde belediyesi döneminde hizmet eden belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Eskiden Kartepe böyle değildi. Bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geldik. Kartepe’ye belediye başkanlığı değil, büyüklerime kardeşlik, akranlarıma arkadaşlık, küçüklerime abilik özellikle hizmetkârlık yapmaya gelmek istiyorum” açıklamasında bulundu.

DESTEK VERMENİZİ İSTİYORUM

“Her zaman ulaşabileceğiniz bir belediye başkanı olacağım” diyen Kocaman, “Kartepe yeni kurulan bir ilçedir. Biliyorum ki birçok eksiğimiz var. Bunları birlikte tamamlayacağız. Benim sizlerden bir farkım yoktur. Sizlerin desteğinize ihtiyacım var. Omuzlarımda ki yükü paylaşmanıza ihtiyacım var. Destek vermeniz durumunda altından kalkamayacağımız bir şey yoktur” ifadelerini kullandı.

13 Mart 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Arslan Bartu - Sayın Kocaman, bu "site yönetimi" izin verirse, birakç sorum daha olacak:

1. Sapanca Gölü'müzün Kartepe Belediyesi sınırları içinde kalan bölümü hakkında bir ufkunuz var mı? Gölü ve çevresini, betonlaşmaya ve suyunun kirlenmesine karşı nasıl koruyacaksınız?

2. Sapanca Gölü'nü besleyen derelerin ıslahı konusunda bir planınız var mı?

3. Benim hala Keltepe olarak anmaktan hoşlandığım Kartepe'nin eteklerine konumlanmış en az 155 yıllık Maşukiye köyümüzde yapılaşmayı/betonlaşmayı nasıl durduracaksınız? Bir planınız var mı?

T. Arslan BARTU

"Maşukiye mukimi"

Yanıtla . 0Beğen 14 Mart 10:44
01

Arslan Bartu - Sayın Kocaman, Kartepe CHP'nin bölünmesinden sonra belediye başkanlığı seçimini siz kazanacaksınız. Bu, ortada!.. Ama, bir Kartepeli olarak size bir takım sorularım olacak:

1. 31 Mart öncesi, kendinizin, eşinizin ve çocuklarınızın adına kayıtlı taşınır ve taşınmaz mal varlığınızı basın ve noter huzurunda Kartepelilere açıklayacak mısınız?

2. Bu açıklamanızı, Kartepe'nin birbirinden çok uzak "mahalleleri"nin sakinlerine asacağınız büyük afişlerle duyuracak mısınız?

3. Kartepe Belediye Başkanı olunca, her yılın ilk haftasında sizin ve ailenizin mal varlığını yine basın ve noter huzurunda yineleyecek misiniz?

4. Kartepe Belediyesi'nin harcamalarını, gelir ve gider tablosunu, her yıl, basın ve noter huzurunda Kartepelilere açıklayacak ve bunu afişlerle duyuracak mısınız?

5. Bunu, her yılın ilk haftasında yineleyecek misiniz?

6. Kartepe Belediyesi ihalelerini, Kartepelilere en az 10 gün önceden duyurarak ve ihaleyi izlemelerine olanak sağlayacak bir biçimde şeffaf yapacak mısınız?

7. Bu ihalelerin sonucunu, afişlerle birbirinden uzak Kartepe mahalleleri sakinlerine duyuracak mısınız?

8. Kartepe'yi depreme nasıl hazırlayacaksınız? "Depreme hazırlık", "Deprem toplanma alanları"

ve "Deprem toplanma alanlarının altyapısının hazırlanması" konularında bir ufkunuz var mı?

9. Başta havamızı, suyumuzu ve toprağımızı kirleten Yıldız Entegre'nin bacalarına filtre taktırtabilecek ve bu filtrelerin verimliliğini sıklıkla denetleyebilecek misiniz?

10. Kartepe'nin tepesini tek başına tutan otelcilik zihniyetini kırabilecek misiniz?

11. Kartepe'de son yıllarda kaç ATV, kaç Zipline kazası olduğunu biliyor musunuz? Nasıl engelleyeceksiniz?

12. Kartepe'nin yüksek rakımlı yerleşimlerinde en ufak bir poyraz ve lodosta, elektrik hatları kopar durur, 3-4 gün elektriksiz kalınır. Çek-Türk şirketine ağır baskı yaparak, Kartepe'nin yüksek rakımlı yerleşimlerinden aşağıya doğru, elektrik hatlarının toprak altına alınmasını sağlayabilecek misiniz?

T. Arslan BARTU

"Maşukiye mukimi"

Yanıtla . 0Beğen 14 Mart 10:23