Reklamı Kapat

Su Perisinin ünü yayılıyor

2010 yılında kendi yakalandığı hastalığın tedavisini suda terapi yöntemiyle bulan Gücin 2015 yılında bu işin faydalarından insanları da yararlandırabilmek için yola çıktı.

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli’nde yaklaşık 4 yıldan bu yana Aqua Terapi (Suda terapi) eğitimleri veren ‘Su Perisi’ lakaplı Ebru Gücin’in işindeki başarısı il sınırlarını aştı. Suyun rahatlatıcı etkisini suyun terapi yöntemleri ile birleştirerek kas hastalıkları, fiziksel, psikolojik, nörolojik rahatsızlıkları terapi ile iyileştirme yönünde çalışmalar yürüten Gücin Kocaeli’nde son derece bilinen bir isim oldu.

2010 yılında kendi yakalandığı hastalığın tedavisini suda terapi yöntemiyle bulan Gücin 2015 yılında bu işin faydalarından insanları da yararlandırabilmek için yola çıktı. Asırlardan bu yana suyun tedavi edici yöntemlerinin kullanıldığını anlatan Gücin ‘Su bir mucizedir. İnsanlar suyun mucizelerini bilseler, sudan çıkmazlar. Beni kurtardı, inşallah bu yolda ben de insanlara destek olmaya gayret ediyorum’ dedi.

Gazeteler ve sosyal medya aracılığı ile insanların kendilerini bulduğunu belirten Ebru Gücin’e Kocaeli haricinde Adapazarı, Ankara, İstanbul, Bolu gibi illerden insanlarda suyun terapi gücünden faydalanmak için akın akın geliyorlar.

Su Perisi lakaplı Ebru Gücin müşterilerine suyu yalnızca tedavi destek amaçlı kullanmadıklarını, yüzme bilmeyen, su korkusu olan ya da yüzme tekniğini geliştirmek isteyen kişilerinde kurumlarına müracaat ettiklerini belirtti. Gücin ‘Günlük zihinsel ve bedensel yorgunluklarımızdan en kolay kurtulma yöntemi sudur. Gün boyu vücudumuzda biriktirdiğimiz elektriği yüzerek suya bırakabiliriz. Suyun insan üzerindeki faydaları saymakla bitmez’ dedi.

Gücin ayrıca şunları söyledi ‘0 yaştan itibaren 70 yaşına kadar birlikte çalıştığımız insanlar var. Bunların kimisi bildiğiniz spor ya da hobi için geliyorlar. Kimileri yüzme öğrenmek, tekniğini ilerletmek için geliyor. Ancak daha çok terapi amacıyla bizi tercih ediyor insanlar. Mesela son olarak Bolu’dan gelen 4 yaşında bir öğrencimiz oldu. Bu bizi inanılmaz derecede mutlu etti. Ailesi bizi duymuş ve bu minik evladımızı bize tedavi ve terapi amacıyla getirmişler. İnanın biz sadece bilgilerimizle aracılık ediyoruz ama su bildiğiniz bu bilgilerle birlikte tedavi ediyor. İnşallah bu minik evladımızın iyileşme sürecine de katkı sağlayabiliriz’ dedi.

Su Perisine ulaşmak isteyenlerin ‘ebrugucinaquatictraining’ sosyal medya hesabı üzerinden ulaşabileceklerini belirten Ebru Gücin ‘Suya aşık olanları ve suyla tanışmak için geç kalanları mutlaka bekliyoruz’ dedi.

Ekli Dosyalar

05 Mart 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz