İHH Kartepe'den Kudüs konferansı "Ey Kudüs seni unutursam kalbim kurusun"

İHH Kartepe Temsilciliğinin Dünya Mazlumları Yararına düzenlediği ve yoğun ilgi gören Kudüs Konferansının konuşmacısı TV programcısı ve Kudüs Mihmandarı Bülent Deniz'di! Program çarpıcı anlara sahne oldu.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

7 Şubat Perşembe günü Kocaeli Kartepe Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan TV programcısı Bülent Deniz, Kudüs'te yaşananlara ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kartepe halkının davetli olduğu programa; Kartepe İHH, Kocaeli İHH, Kartepe TÜGVA, Kartepe KİMMED, AK Parti Kartepe Belediye Başkan adayı Mustafa Kocaman, AK PArti İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, Demokratik Sol Parti Kartepe Belediye Başkanı adayı Temel Ofluoğlu, MEMURSEN Kocaeli Başkanı, Kartepe Belediye Başkan Vekili, basın mensupları, diğer STK ve parti temsilcileride katıldı.

KURAN-I KERİM TİLAVETİ İLE BAŞLADI
Programda İHH 'nın gerçekleştirdiği çalışmalar video gösterimiyle katılımcılara izletildi akabinde İHH Kartepe temsilciliği adına açılış konuşmasını organizasyonu gerçekleştiren Yunus Soyyiğit yaparak: "Kartepe için bugün tarihi bir gündür. Siyasi görüşleri, ideolojik kimlikleri ne olursa olsun Kartepeliler bugün Kudüs için biraraya gelmiştir. Bu bizim ortak davamızdır. Kudüs, tüm erdemlilerin ortak davasıdır" dedi.

KUDÜS'E SAHİP ÇIKMALIYIZ

İHH Kartepe yöneticilerinden Yunus Soyyiğit konuşmasında; "Gönül coğrafyamızda kan ve gözyaşı durmuyor. Bizler, bir vücudun azaları gibi bir ve beraber olmadıkça, ümmet olarak ortak hareket etmedikçe Kudüs özgür olmayacak. Hep birlikte Kudüs özgür olana kadar mücadelemiz devam edecek. Müslümanları, gençlerimizi bilinçlendirmeli, Kudüs'e sahip çıkmalıyız. Bu günün bir anlamı vardı Kudüs Mihmandarı ve TV programcısı Bülent Deniz'in İsrail rejiminin Filistin topraklarına girişini yasaklayarak deport ettiği ve Filistin'e girişini on yıl yasakladığı gün bugün idi. Biz de bu konferansı bugün yapmak istedik. Emeği geçen ve katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

BÜLENT DENİZ'DEN KUDÜS ANLATIMI

Akabinde Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır katılımcılara hitap ederek programda emeği geçenlere teşekkür etti. Siyonist İsrail rejiminin Filistin topraklarına girişini yasaklayarak deport ettiği ve Filistin'e girişini on yıl yasakladığı Habervakti.com Genel Koordinatörü, Kudüs Mihmandarı ve TV programcısı Bülent Deniz "Ey Kudüs seni unutursam kalbim kurusun" serlevhalı konferansını gerçekleştirdi.

"KUDÜS BİR MİRENGİ NOKTASIDIR"

Bülent Deniz konferansta Kudüs davasının önemini, dünden bugüne tarihsel sürecini ve somut gerçekliğini örneklerleriyle anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Konuşmasın da , Bugün tarihin omuzlarımıza yüklediği bir sorumluluk olarak müslümanların dün olduğu gibi bugün de bir ve beraber olması gerektiğinin önemini, Kudüs Fatihleri Hz. Ömer, Selahaddin Eyyubi, Baybars ve Yavuz Sultan Selim'in hayatından örneklerle ifade etti. "Kudüs bir mirengi noktasıdır. Tarih boyunca kim ki Kudüs'ü işgal ettiyse Dünyayı işgal etmiştir. Kim ki Kudüs'e hizmet ettiyse Dünyaya hizmet etmiştir" diyerek konuşmasına devam eden Deniz, "Babil Kralı Nabukednasar'dan İskender'e, Napolyon'dan İran Kisralarına ve Mısır Firavunlarına kadar birçok ismin Kudüs'ü ele geçirmek için çabaladığını bu durumun Kudüs'ün önemini perçinlediğinin en bariz işareti olduğunu belirtti. "Kudüs' e gelen ve oranın hizmetine talip olan ecdadın Kudüs'e hizmetleri bizleri vadedilen toprakların ehemmiyeti üzerine bir kez daha düşündürmelidir. Eğer bu millet geçmişte Allah'ın ismini yüceltmek, dinini Dünya'nın her bir tarafına duyurumak için hala dillerden düşmeyen hizmetler verdiyse bugün de bu başarı ve muvaffakiyeti gerçekleştirme kabiliyetine sahibiz demektir. Bunu yapabilmemiz için siyasi görüşleri, dini ve etnik kimlikleri, mezhebi görüşleri bir yana koyarak, vicdanlı ve erdemli bir duruş ile bir araya gelmek zorundayız. Kudüs, özgür olmadan Dünya'nın hiçbir şehri özgür değildir!" dedi.

"15 TEMMUZ BİR TATBİKATTIR!"

"Gönül coğrafyamızda kan ve gözyaşı durmuyor. Bizler, bir vücudun azaları gibi bir ve beraber olmadıkça, ümmet olarak ortak hareket etmedikçe Kudüs özgür olmayacak. Hep birlikte Kudüs özgür olana kadar mücadelemiz devam edecek. Müslümanları, gençlerimizi bilinçlendirmeli, Kudüs'e sahip çıkmalıyız. Bu anlamda daha çok bilinçlenmek adına bizlerde üzerimize düşen görevi yerine getirmek için çok çalışmalıyız! 15 Temmuz 1099'da Kudüs'ü işgal eden haçlı, yine bir 15 Temmuz'da yeni bir işgal denemesi gerçekleştirmiştir. Ama aziz milletimiz, kollektif bir şuur ve ortak duyguyla, eylem birliği yapmış yeni bin yılın haçlısına DUR demiştir. Allah (cc), Kudüs'e yürüyecek olan bu aziz millete 15 Temmuz günü adeta bir tatbikat yaptırmıştır! Hazır olun! El Bab, Fırat Kalkanı ve Fırat'ın Doğusu tam da bunun ayak sesleridir" sözleriyle konferansını tamamlayan Bülent Deniz'e program sonunda hediye takdim edildi.

09 Şubat 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.