İzmit Su’da eylemin üçüncü gününde kararlılıkla devam ediyor

Yüzde 8 zam alan İzmit Su A.Ş personeli yüzde 20.35 olarak açıklanan enflasyon oranına karşın maaşlarının iyileştirilmesini talep ediyor. Bu talep doğrultusunda eyleme başlayan işçiler eylemin üçüncü gününde aynı kararlılıkla eylemlerine devam ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Deniz Karamert- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin barajları işleten ve kentin su ihtiyacını karşılayan İzmit Su A.Ş.’de çalışan personeller yüzde 20.35 olarak açıklanan enflasyona rağmen bu yıl yalnızca yüzde 8 zam verilmesi üzerine eyleme başladı. Üç gündür eylemde olan işçiler, ilk günkü kararlılıkla eylemlerine devam ederken, maaşlarının ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini talep ediyor.

KARARLILIKLA DEVAM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı İzmit Su A. Ş (İSAŞ) işçileri enflasyon altında verilen zammı kabul etmeyerek üç gündür eylemdeler. Eylemin üçüncü gününde işçilerin kararlı haklı tutumu devam ederken gerek işveren gerekse belediye tarafından eylemin sonlandırılması istendi. İşçiler ise ücret artışların yenilenmesi yönündeki taleplerini üst yönetime bildirdi. Görüşme neticesinde işveren tarafından somut bir adım atılmadı.  Bunun üzerine tüm çalışanlar eylemde kararlı olduklarını bir kez daha yenileyerek eylemlerine öğle yemeğine çıkmayarak üçüncü günde devam ediyor.

BU İŞİ UZATMAYIN'

İşçiler arasında da adaletsizlik olduğunu dile getiren çalışanlar, işlerini aksatmadan yerine getirerek öğle yemeklerinde eylemlerini sürdürüyorlar. Üst yönetimle görüşmelerin devam ettiği ancak üst yönetimin hiçbir şekilde adım atmadığı, hatta işçilere bırakın artık şu eylemi, bu işi uzatmayın ve konuyu kapatın dediği gelen bilgiler arasında.

 

08 Şubat 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.