Okullar arası spor ligleri başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 4 ayrı branşta okullar arası spor ligi başlatıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

OKULLAR ARASI SPOR LIGLERI BAŞLIYOR

Çocuklara spor alışkanlığı kazandırmak ve çocukların sosyal aktivitelere kazandırmayı hedefleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 4 ayrı branşta okullar arası spor ligi başlatıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber yapılacak olan Okullararası spor ligi Şubat ayında başlayacak.

4 AYRI LİG

Dört ayrı branşta gerçekleşecek spor ligleri Kocaelindeki çocukların sporla daha içli dışlı olmasını sağlayacak. Okullar arası spor ligi 25-28 Şubat arası Masa Tenisi ile başlayacak. 12-14 Mart arası Satranç turnuvası 21 Mart tarihinde Atletizm ve 10 Nisan tarihinde ise basketbol turnuvası gerçekleştirilecek.

MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI

Okullar arası masa tenisi şampiyonası 25-26-27-28 Şubat tarihlerinde Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda yapılacak. Okul Takımları Küçükler ve Yıldızlar kategorisinde en az 2 en fazla 4 sporcudan Gençler kategorisinde en az 3 en fazla 4 sporcudan oluşacak. Başvurular https://okulsporbilgi.gsb.gov.tr/Login.aspx adresinden online olarak yapılacak. Başvuru için son kayıt tarihi ise 20 Şubat 2019.

ATLETİZM ŞAMPİYONASI

Okullar arası Atletizm Şampiyonası 21 Mart tarihinde İzmit Atletizm Pistinde koşulacak. Atletizm Şampiyonası 21 Mart Dünya Down Sendromlular gününde yapılacak. Aynı gün içinde organizasyona renk katması ve farkındalık oluşturması amacıyla Down Sendromlu atletlerde yarışmaya katılacak. Okul Takımları Küçükler ve Yıldızlar kategorisinde en az 4 sporcudan en fazla 12 Gençler kategorisinde en az 4 sporcudan oluşacak. Başvurular www.sporkentikocaeli.com [http://www.sporkentikocaeli.com] sitesinden online yapılacak. Kayıtlar ise 14 Mart 2019 tarihinde sona erecek.

SATRANÇ ŞAMPİYONASI

Zekaya dayalı spor oyunu olarak kabul edilen Satranç Şampiyonası 11-15 Mart tarihleri arasında yapılacak. Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda yapılması planlanan Satranç Şampiyonasına ise Okul Takımları Küçükler ve Yıldızlar kategorisi 4 sporcudan Gençler kategorisinde en az 4 sporcu ile katılabilecek. Başvurular https://okulsporbilgi.gsb.gov.tr/Login.aspx sitesinden online olarak yapılacak. Kayıtlar ise 4 Mart 2019 tarihinde sona erecektir.

BASKETBOL ŞAMPİYONASI

En çekişmeli müsabakaların yaşanacağı Basketbol Şampiyonası 10 Nisan tarihinde Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek. Basketbol Şampiyonası için Okul Takımları ortaokul erkekler ve kızlar lise erkekler ve kızlar kategorisinde toplam 4 gruptan oluşacak. 3 x 3 şeklinde oynanacak olan şampiyona 3 asil 1 yedek oyuncuda olmak üzere her takım 4 oyuncu şeklinde başvuru yapacak. Başvurular http://www.sporkentikocaeli.com adresli internet sitesinden online olarak yapılacak. Kayıtlar 29 Mart tarihinde sona erecek.

Ekli Dosyalar

01 Şubat 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.