İzmit’te bir yılda 6735 öğrenciye çevre eğitimi verildi

İzmit Belediyesi çevrenin korunması ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için çevre bilinçlendirme eğitimlerine büyük önem veriyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Özellikle çocukların çevreye duyarlı olması ve çevre bilincine sahip olması için gerçekleştirilen eğitimlerden bir yıl içinde 66 okuldan 6735 öğrencinin yararlandığı açıklandı. İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri eğitimlerde öğrencilere ambalaj atıkları atık piller atık yağlar ve elektronik atıklar hakkında bilgiler verilip bu tür atıkların ayrı olarak biriktirilerek geri dönüşüm yoluyla nasıl ekonomiye kazandırıldığı anlatılıyor. Öğrencilerine ilgiyle takip ettikleri eğitimlerde  bu tür atıkların doğaya ve insan sağlığına zararları hakkında bilgilendirmelerde bulunuluyor. İzmit Belediyesi olarak  2009 yılından bu yana 100 binden fazla öğrenciye çevre bilinçlendirme eğitimi verdik. Eğitim verilen öğrenciler öğrendiklerini evlerindeki yakınlarına da anlatarak bu konuda bilinçli bir toplumun oluşmasına  önemli katkı sağlamış oluyoruz dediler.

İlgililer çevre bilinçlendirme eğitimlerinin 2019 yılında da devam edeceğini söylediler.

11 Ocak 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz