Karakadılar gazetecileri unutmadı

CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde ilk ziyaretini Kartepe'nin tek basılı gazetesi olan Kartepe Gazetesine yaparak, burada çalışan gazetecilerin gününü kutladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Oldukça hasta olmasına rağmen yoğun temposundan ödn vermeyen CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Kartepe'nin tek basılı gazetesi olan Kartepe Gazetesini ziyaret etti. Ziyarete CHP Kartepe İlçe Başkanı Şerafettin Kırmızı, meclis üyesi aday adayları Ayla Demir, Tugay Adak ve Hasan Bayrak'da eşlik etti. Kartepe Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nilay Merttürk ve Haber Müdürü Deniz Karamert tarafından karşılanan CHP Heyeti tüm gazete çalışanlarının gününü kutladı.

"GAZETECİLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR"

CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar; "Kişilerin özel hayatlarına saygıyı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak tarafsızlık içinde çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir. Farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesinde ve ortak yaşama kültürünün gelişmesinde basınımızın önemli görevler üstlendiği bir gerçektir. Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basın kuruluşlarımızın; etik değerlere ve hukuka uygun, tarafsızlık içinde,  doğru haber yapması, kişi haklarına ve özel hayata saygılı, toplumun hassasiyetlerine özen gösteren bir şekilde görev yapması demokrasimiz ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna tarafsızca aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplumsal yapının ve kamu kurumlarının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan gazetenizin yorum ve görüşleri bizlere çalışmalarımızda önemli fayda sağlamaktadır.Kamu görevi yapan siz değerli gazeteciler, Sivil Toplum Kuruluşları ve halkın sesini duyurmada çok önemli bir görev ifa etmektesiniz. Kutsal meslekler arasında yer alan gazetecilik mesleğini icra eden kardeşlerimizin ne kadar zor şartlar altında, gece gündüz demeden görevlerini yapmak için mücadele ettiğini biliyor ve sizlerin de huzurunda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tüm kalbimle kutluyorum " dedi. " dedi.

"TÜM KALBİMLE KUTLUYORUM"

CHP Kartepe İlçe Başkanı Şerafettin Kırmızı konuşmasında; "Kartepe Gazetesi olarak öncelikle sizleri tebrik ediyorum. Gazeteciliğin en zor mesleklerden biri olduğu şu günlerde bile dimdik ayakta kalabilmek oldukça büyük bir başarıdır. İlkeli ve tarafsız yürüttüğünüz mesleğinizde başarılarınızın devamını diliyorum. Sizlerin de huzurunda özgür, bağımsız ve ilkeli basın için zaman ve mekân tanımaksızın son derece güç koşullarda ve büyük fedakârlıklarla görev yapan tüm değerli basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü içtenlikle kutluyorum. Bütün yaşanan olumsuzluklara rağmen mesleğinin hakkını vererek çalışan siz kıymetli gerçek basın emekçilerimize bu anlamlı günde iyi dileklerimi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

"HERŞEYE RAĞMEN KUTLU OLSUN"

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Nilay Merttürkl ise; "10 ocak 1961de gazetecilerin çalışma koşullarını iyileştiren, ileri haklar getiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girdiği gündür. Bu gün,"çalışan gazeteciler günü ya da "bayramı" olarak anılıyor. Ancak yıllar sonra bugün, basın-yayın yaşamına baktığımızda , bu sektörde çalışanların ekonomik ve sosyal hakları kullanılamaz halde olduğunu, İçler acısı duruma getirildiğini biliyoruz" şeklinde konuştu. Türkiye’de gerileyen basın özgürlüğünün ve Türkiye’nin en fazla gazetecinin hapiste olduğu ülke olarak anıldığının altını çizen Merttürk, "Herşeye rağmen kamuoyunun haber alma hakkı gibi önemli bir görevin yerine getirilmesinde emeği geçen, yapılması planlanan çalışmalara kamuoyunun nabzını tutarak yön veren, tarafsız ve ilkeli gazetecilik görevini, zor şartlar altında yürüten, başta yerelde çalışan gazeteler olmak üzere ülkemizin tüm gazetecilerinin gününü en içten dileklerimle kutluyorum bir kez daha" şeklinde konuştu

10 Ocak 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz