Zeybek, "Gazeteciler ulvi bir görevi yerine getiriyor "

Ak Parti Kocaeli Milletvekili ve MKYK üyesi Av. Emine Zeybek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

Demokrasilerde halkın haber alma özgürlüğü vazgeçilmezdir. Gazetecilik tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizin ve toplumumuzun gelişmesinde önemli rol oynayan ve sorumluluk gerektiren bir meslektir. Gazeteciler toplumu bilgilendirme aydınlatma yönlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi ulvi bir görevi yerine getirmektedirler.

Üstlendikleri görev itibariyle kamusal denetim işlevi de gören gazeteciler ekonomiden siyasete kültürden edebiyata spordan sanata kadar hayatın her alanında yaptıkları haberlerle kamuoyuna bilgilendirmektedirler.

Günümüzde medya organları çeşitlenmiş internet medyasından elektronik medyaya kadar geniş bir yelpazeye kavuşmuştur. Bu nedenle gazetecilerin de çalışma alanları genişlemiştir. Bu hız içerisinde gazetecilik dünyanın en dinamik mesleklerinden biri haline gelmiştir. Medyamızın meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak dogru bilgilendirme gorevini en guzel sekilde yapacagına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edecegine inanıyorum.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde ilkeli ve dürüst yayıncılığı prensip edinmiş kişi hak ve özgürlüklerine saygılı fedakarca çalışan basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor sağlık ve başarılar diliyorum.

09 Ocak 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz