Son Dakika Haberleri

Reklamı Kapat

Karaosmanoğlu'nu coşkuyla karşıladılar

Başkan Karaosmanoğlu Derincedeki okullara ziyaretinde öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılaştı.

Haber albümü için resme tıklayın

Türk Dünyası Belediyeler Birliği TDBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Derince Çınarlı Ortaokulu 15 Temmuz Kütüphanesi açılışı gerçekleştirirken Derince Mevlana İmam Hatip Ortaokulunda Z Kütüphane ve Fen ve Teknoloji Laboratuvarı açılışını da yaptı. Karaosmanoğlu ayrıca Derince Hamit Özdağ İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek Okul Müdürleri Feridun Birlik İsmail Oğul ve Abdurrahman Özden verilen eğitim hizmetleri hakkında bilgi aldı. Okullarda öğrencilerin yoğun bir ilgisiyle karşılaşan Başkan Karaosmanoğlu aynı şekilde öğrencilere yakın ilgi gösterdi. Öğrencilere sizleri çok seviyorum diyerek seslenen Karaosmanoğlu okullardaki öğretmenlerle ve aile birliği temsilcileriyle de bir araya geldi.

ÖĞRETMENLERE BIRAKIP GİTMEK BÜYÜK YANLIŞ OLUR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle yapılan Z Kütüphane Fen Laboratuvarı ve sosyal sanat kültür ve spor alanlarında inceleme de yapan Başkan Karaosmanoğlu Okullarımıza desteklerimiz artarak sürüyor. Öğretmenlerimizin ve idarecilerimizden çocuklarımızın önünü açacak inandıkları yolda yürüyecek fırsatların tanınmasını istiyoruz. Eğitimi seviyorum bunun için mesaimde okullarımıza önemli bir dilimi ayırıyorum. En büyük kazancımız evlatlarımızı hayata iyi hazırlamaktır. Eğitimi sadece öğretmenlere bırakıp gitmek büyük yanlış olur. Her kesim eğitime yardımcı olmanın gayreti içinde olmalıdır. Aileler de çocuklarıyla bir öğretmen gibi ilgi göstermelidir ifadelerini sarf etti.

SPOR KULÜPLERİMİZİ DE BU MANADA ETKİN HAREKETE GEÇİRDİK

Ziyaretlerinde Anne Şehir Kocaeli projesinden de bahseden Başkan Karaosmanoğlu Kadınımızın hak ettiği değeri alabilmesi için de çalışıyoruz. Bizim medeniyetimizin ana öğesi kadındır. Kadınına değer vermeyen toplumlar hiçbir şeye önem vermez şeklinde konuştu. Çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yapmasına da imkân tanıdıklarını dile getiren Karaosmanoğlu Sanatla kültürle sporla ve bilimle ilgilenen nesil için eğitime bu kadar yakın ilgi gösteriyorum. Parçalanmış ailelerin çocuklarımıza olumsuzluklarını minimum seviyeye indirmek için de çalışmak zorundayız. Spor kulüplerimizi de bu manada etkin harekete geçirdik. Farklı spor dallarıyla da yakında ilgileniyor gençlerimizin bu alanlara yoğunlaşmasını da istiyoruz açıklamasını yaptı.

BU YOLDA TÜM İMKÂNLARIMIZLA SEFERBER DURUMDAYIZ

Okullarımıza yaptığımız katkılardan dolayı da mutluluk duyuyoruz diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Bu hizmetlerin başında bize desteklerini esirgemeyen ve her türlü imkânı veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğana sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum sözlerini sarf etti. Uzuntarla Doğal Yaşam Parkı Ormanyayı her kesim tarafından görülmesi gereğini de dile getiren Başkan Karaosmanoğlu Okullarımızın daha güzel hale gelmesi için herkese büyük görev düşüyor. Büyükşehir Belediyesi olarak biz bu yolda tüm imkânlarımızla seferber durumdayız diyerek sözlerini tamamladı. Ziyaretler çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

08 Kasım 2018 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (262) 371 53 71
Reklam bilgi