Reklamı Kapat

Karaosmanoğlu,‘’Toplumun dezavantajlı gruplarına çok önem veriyoruz’’

Başkan Karaosmanoğlu Toplumun en hassas en kırılgan ve dezavantajlı gruplarına çok önem veriyoruz diyerek hizmetlere bu yönde ağırlık verdiklerini dile getirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Türk Dünyası Belediyeler Birliği TDBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu TOKİ Akpınar Mahallesi Fatma Seher İlkokulu Müdürü Mustafa Kurtuluş Aile Birliği Başkanı Yasemin Albayrak ve üyelerinin yanı sıra Sanayi Mahallesi Merkez Camii Dernek Başkanı Zeki Ayvazoğlu ve Muhtar Osman Çilingiri makamında konuk etti. Görüşmede sosyal dokuların zedelenmemesi ve aile bütünlüğünün korunmasının yanı sıra camilerin hayatın içinde daha fazla olması için çalışmaların yapılması gereği vurgulandı. Kocaelinin Anne Şehir Projesinin çok önemli bir görevi yerine getirdiğini söyleyen Karaosmanoğlu Çocuk Dostu Kent Kadın Dostu Kent Engelli Dostu Kent ve Yaşlı Dostu Kent olarak görevimizi çok iyi biliyoruz. Tüm gayretimiz vatandaşımızın mutlu olmasıdır dedi.

EN KIRILGAN GRUPLARINA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ

Yaşanılabilir alanların çoğalması için sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra eğitim camiası başta olmak üzere tüm değerlerin fikirlerini önemsediklerini birlikteliklerde vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu Toplumun en hassas en kırılgan ve dezavantajlı gruplarına çok önem veriyoruz. Vatandaşımızın yönetime daha katılımcı ve dahil edici anlayışımızı sizlerle birlikte kalıcı hale getiriyoruz. Eğitim kurumlarımızın eksikliklerini mahallelerimizin talep ve önerilerini sizlerden dinlemenin önemine özellikle inanıyorum ifadelerini sarf etti.

ÇOCUKLARIMIZA ULAŞMADA DAHA AKTİF OLMALIDIR

Mahallelerde sosyal dokunun ve aile birliklerinin korunmasının önemine ayrı bir dikkat çeken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Camilerimiz ve yönetimleri çocuklarımıza ulaşmada daha aktif olmalıdır. Aile bağlarının kuvvetlendirilmesinde de etkin rol oynamalıdırlar. Gençlerimize öncülük yapmaktan onları Büyükşehir Belediyesinin faaliyetlerinde bir araya getirmekten ve faydalı olmaktan son derece mutlu oluyoruz diyerek sözlerini tamamladı. Görüşmeler fikir alışverişinin ardından sona erdi.

09 Ekim 2018 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz