Reklamı Kapat

Pedallar obeziteye karşı

Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü (KOBİDOS) tarafından düzenlenen “Obeziteye Karşı Pedallıyoruz” etkinliğine 8 km uzunluğunda 200 bisikletçi ile şehir turu yapılarak dikkat çekildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü (KOBİDOS) tarafından düzenlenen “Obeziteye Karşı Pedallıyoruz” etkinliğine çok sayıda bisiklet sever katıldı. İzmit Belediyesi Trafik Eğitim Pistinde bir araya gelen 200’e yakın profesyonel ve amatör bisikletçi, Tıp Fakültesi asistan ve öğrencileri, KOÜ Başhekimi Prof.Dr.Zafer Cantürk, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Obezite Tedavi Grubundan Dr. Öğrt. Üyesi Sertaç Ata Güler ve KOBİDOS Başkanı Ali Osman Kanyılmaz liderlik etti.

OBEZİTEYE KARŞI PEDALLIYORUZ

“Obeziteye Karşı Pedallıyoruz” etkinliği öncesinde KOÜ Başhekimi Prof.Dr.Zafer Cantürk “Obezite günümüzde kanserden sonra gelen en ciddi sağlık sorunlarından biridir. Beraberinde getirdiği ölümcül hastalıklar sebebiyle de bir hastalık olarak değerlendirilmektedir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre dünyada 700 milyonun üzerinde obez kişi vardır. Obezitenin en önemli sebepleri yanlış beslenme ve özellikle hareketten uzak yaşam tarzıdır. Daha çok hareket etmek ve spora teşvik obezite ile savaşta en önemli silahtır. Bunu vurgulamak amacıyla KOBİDOS’un önderliğinde, Kocaeli Üniversitesi olarak “Obeziteye Karşı Pedallıyoruz” etkinliği düzenlendik” dedi.

BİSİKLET KULLANARAK OBEZİTEYE DUR DİYELİM

KOBİDOS Başkanı Ali Osman Kanyılmaz ise “Mesai saatlerinde değil her zaman halkımızın sağlığını düşünen KOÜ’ne teşekkür ederiz. Dernek olarak gençlerimizin sağlıklı ortamda yetişmesi için elimizden gelen etkinliği yaparken, toplumumuzun sorunlarına da dikkat çekiyoruz. Obezite çağımızın en önemli hastalığı durumuna geldi. Bu hastalıktan kurtulmanın yolu da sağlıklı beslenmek ve spor yapmaktan geçmektedir. Bisiklet sporu ile masrafsız ve eğlenerek obeziteye karşı durulabilir. KOBİDOS olarak “Obeziteye Karşı Pedallıyoruz” etkinliğine sonuna kadar destek veriyoruz. Bizde bisiklet sporunu halkımıza göstermek bununa birlikte obeziteye karşı mücadele etmektedir. Bisiklet kullanarak obeziteye dur diyelim. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederim” açılamasında bulundu. Konuşmaların ardından bisiklet severler yaklaşık 8 km uzunluğu bulan kültür tepesine kadar gidip gelerek şehir içerisinde pedal çevirdiler. Pedal çeviren bisiklet severler etkinlik sonrasında kahvaltı da bir araya geldiler.

09 Ekim 2018 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz