Reklamı Kapat

Engelliler su altı dünyasının güzelliklerini keşfedecek

Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle gerçekleştirilen Engelli Dalıcı Eğitmen Semineri Türkiyede ilk defa Kocaelinde gerçekleştirildi

Haber albümü için resme tıklayın

Türkiyede tek Kocaelinde ise ilk kez engelli vatandaşların da su altı sporları faaliyetlerine katılması ve bu alandaki eğitimli dalgıçların yetiştirilmesi için Engelli Dalıcı Eğitmen Semineri düzenlendi. Darıca Elit Otelde 14-15 Mayıs tarihleri arasında uygulamalı olarak düzenlenen eğitim seminerine 50 eğitmen adayı 4 usta eğitmen ve 4 engelli dalıcı katıldı. Eğitime katılan engelli dalıcılara katılım sertifikası verildi.

BÜYÜKŞEHİR SPORUN HER DALINA DESTEK VERİYOR

Eğitmen semineri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ortaklığında gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi sporun her alanında olduğu gibi bu eğitim seminerine de maddi ve manevi olarak büyük destek verdi. Eğitim seminerine Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özcan ve Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar da katıldı.

TÜRKİYEDE İLK KEZ KOCAELİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlk olarak Kocaelinde yapılan Engelli Dalıcı Eğitmen Semineri aynı zamanda Türkiyede tek olma özelliğini taşıyor. Seminer kapsamında aday eğitmenlere refakat edecekleri engelli dalıcıların ilk olarak engel durumlarının tespiti ve engelli dalıcılara engel durumuna göre nasıl bir davranılması ve diğer birçok farklı konuda eğitim verildi. Bu eğitim projesinin Kocaelinden sonra Türkiye geneline yaygınlaştırılması planlanıyor.

ENGELLİLER DALIŞ EĞİTİMİ ALABİLECEK

Ülkemizdeki dalış eğitmenlerine engelli dalış konusunda seminer verdiklerini belirten Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özcan şunları söyledi Bu seminer neticesinde belgelerini alan eğitmenlerimiz yasal olarak ülkemizde engelli dalıcıların eğitiminden sorumlu olacaklar. Çünkü ülkemizde engeli sayısı çok ve bunların biz aktiviteye katılmasını istiyoruz. Özellikle su altı aktivitelerine katılmalarına taraftarım. Bu sertifikaları alan eğitmenlerimiz artık ülkemizdeki engellilerimizde hiç bir engele takılmadan rahatlıkla su altı aktiveleri yapmaları konusunda onlar yardımcı olacaklar. Onların eğitimleriyle ilgilenecekler. Biz de federasyon olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bu organizasyonda bize büyük destekleri olan Büyükşehir Belediyesi ve federasyonları unutmuyoruz. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Eğitmenlerimize çok teşekkür ediyoruz.

ENGELLİ DALICILAR MUTLU

Engelli dalıcı Yıldız Uğurlu da konuşmasında Burada olmaktan çok mutluyum. Biz engelliler için bu çok umut verici bir şey. Dalış eğitimlerinin çoğalmasını ve bütün engellilerin yararlanmasını istiyoruz. Herkese teşekkür ediyoruz dedi. Bir diğer engelli dalıcı Arzu Uğurlu da şunları kaydetti Bir engelli olarak çok gurur verici bir organizasyon. İlk dalışa başladığımda biraz korkuyordum. Ama dalış hocalarımız çok iyi. Bizi cesaretlendirdiler ve yaptım çok eğlenceli olduğunu anladım. Çok mutlu oldum.

16 Mayıs 2018 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (262) 371 53 71
Bilgi için tıklayın