Reklamı Kapat

Kartepe'de 2017 bütçesi onaylandı

Kartepe Belediyesi’nin Mayıs ayı meclis toplantısının II’nci birleşiminde 2017 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı görüşülerek karara bağlandı.

Haber albümü için resme tıklayın

Kartepe Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısının ikinci birleşimi Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in başkanlığında Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapıldı. Meclis oturumuna Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan oy çokluğu ile gelen 2017 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı maddesi görüşülerek karara bağlandı.

BAŞKA BELEDİYE YOK

Meclis oturumunda Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen raporun okunması sonrasında CHP tarafından 2017 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı maddesine verilen şerh raporu okundu. CHP tarafından yapılan eleştirilere Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez cevap verdi. Başkan Üzülmez “Yapılan eleştirilere baktığınız zaman son 4 yıldır her bütçe kesin hesap görüşmelerinde aynı şeyleri söylüyorum. İddia ediyorum gelir ve gider bütçesinde bu kadar yüksek gerçekleştirme oranı başka bir belediye varsa kıyaslama yapalım” dedi.

BELEDİYE BÜTÇESİNDEN KARŞILANMIYOR

“Sosyal yardım ve kültür hizmet alımları ihaleleri canlı yayında verilmektedir ve öncesinde tüm ihale duyurularımız basın kanalıyla da yapılmaktadır” diyen Başkan Üzülmez “İhalelerimizin hepsi açık ve şeffaftır. Herkes katılabilir. Konser, geziler gibi keyfi harcamalar olduğu söyleniyor. Ülkemizin son 4 yılda yaşadığı gelişmelere bir bakalım. 15 Temmuz’u yaşadık. Unutulmuş Değerler Festivali’nde bir kez konser düzenlendi. Hatta siz eleştirdiniz belediye konser ekibi neden konser vermiyor diye. Konser, keyfi geziler yapılmadı. Yurt dışı gezileri veya başka etkinlikler belediye bütçesinden karşılanmadığını sizlerde çok iyi biliyorsunuz” açıklamasında bulundu.

MİZAHLARA KONU OLUR

Uluslararası düzeyde yaptığımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sırbistan Cumhurbaşkanı’nın takdirlerini kazanan Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali düzenledik diyen Kartepe Belediye Başkanı Üzülmez “Bu festival için belediye bütçesinden herhangi bir ödenek çıkmadı. Başbakanlık ve TDBB tarafından bütçe sağlanmıştır. Sosyal yardım bütçesinin muhataplarına kullandırılmadığı söylemi ancak mizahlara konu olacaktır” şeklinde konuştu.

21 YENİ EV YAPILDI

“Bu konuda her noktasıyla örnek gösterilmesinin gururunu yaşayan bir belediyeyiz” diyen Başkan Üzülmez “Gençlere, büyüklere, kadınlara, engellilere yönelik uygulanan projeler herkesin takdirini kazanmıştır. Kadınlar Kulübümüz tarafından düzenlenen etkinliklerimiz ile kadınlarımız sosyal hayatın içerisinde gönül rahatlığı ile yer almaya başladılar. Asker ailelerine yardım edilmediği söylemi gerçek dışıdır. Asker ailelerine yardım yapan tek belediyeyiz. 21 tane yaşanacak durumda olmayan vatandaşlarımıza sıcak bir yuvaya kavuşturduk” ifadelerini kullandı.

UMRE’YE GÖTÜRDÜK

Kartepe Belediyesi dediğiniz zaman “Alo Evlat Projesi”ni herkes soruyor ve konuşuyor diyen Başkan Üzülmez “İnancımızı, kültürümüzü varlığımızı borçlu olduğumuz atalarımıza, büyüklerimize yarenlik, evlatlık, dostluk, torunluk yapıyoruz. Büyüklerimize devletimizin gücünü gösteriyoruz. İsteklerini yerine getiriyoruz. Gelen talepler sonrasında Umre’ye götürdük. Umre’ye götürdüğümüz büyüklerimizin bütçesi şahsım ve dostlarımız tarafından karşılandı. Yaptıklarımızı biliyorsunuz, eleştirmeniz gerektiğini de biliyorum ve saygı duyuyorum. Muhalefete malzeme vermeyen yönetim şeklimizin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

SON TEKNOLOJİ ARAÇ FİLOSU

“Kartepe Belediyesi’nde hırsızlık yapıldı, rant sağlandı, vatandaş kayrıldı veya proje üretemedi diyen bir eleştiri yok çok şükür” diyen Başkan Üzülmez “Yatırım bütçemiz yüzde 46 seviyesindedir. Kartepe Belediyesi’nin garajı yenilendi. Dünya genelinde ilçe belediyeler ile karşılaştırdığınız da bizim araç filomuz hepsinden daha iyi durumdadır. Teknolojik makine ve tesisatlar alınmıştır” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından 2017 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı yapılan oylama ile oy çokluğu ile kabul edildi.

14 Mayıs 2018 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (262) 371 53 71
Bilgi için tıklayın