Gizle

Karaosmanoğlu, ''Tarıma desteğimiz sürecek''

Başkan Karaosmanoğlu Kocaelide ilk defa bu yıl Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Doğu Marmara Tarım Hayvancılık ve Sera-Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarını ziyaret etti.

Haber albümü için resme tıklayın

KARAOSMANOĞLU TARIMA DESTEĞIMIZ SÜRECEK

Türk Dünyası Belediyeler Birliği TDBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Kocaeli Sanayi Odası ve TÜYAPın katkılarıyla hayata geçirilen Doğu Marmara Tarım Fuarı ve Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarını ziyaret etti. Stantları gezen ve katılımcılarla yakından ilgilenerek sohbet eden Karaosmanoğlu Doğu Marmara Tarım Fuarında 100e yakın firma ve 200 ayrı markanın katılımını çok olumlu bulduğunu dile getirerek Kocaeli fuarların merkezi olacak. Bunun için Büyükşehir Belediyesi olarak insanımızı yakından ilgilendiren fuarları organize ederek geleceğe dönük yeni adımlar atacağız açıklamasını yaptı.

YERLİ ÜRETİMİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

Fuarda başta Kocaeli olmak üzere diğer kentlerden toplam 200 ayrı marka ile yaklaşık 100e yakın firma tarım ve hayvancılıkla ilgili kurum birlik kooperatif ve derneklerin yer almasını çok önemsediğini de dile getiren Karaosmanoğlu yerli üretimin önemine de dikkat çekerek Gerçekleştirdiğimiz bu fuarla tarım ve hayvancılık alanında üretim gerçekleştiren vatandaşlarımızı yerli araç ve gereçlerle de buluşturduk. Yerli üretimin kendini anlatma ve yeni pazarlara ulaşmada kendilerine olanak sağlamanın mutluluğunu da yaşıyoruz şeklinde konuştu.

SİLAJ YAPIM MALZEMESİ VE SÜT OTU DESTEĞİ VERECEĞİZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yaklaşık 9000e yakın çiftçiye yüzde elli hibeli üretim materyali ile tarım danışmanlık desteği sağladığını da dile getiren Başkan Karaosmanoğlu modern tekniklerin yerinde öğretilmesi gibi eğitim çalışmaları yaptıklarını da sözlerine ekleyerek Her yıl sonbahar ve ilkbahar da yem bitkisi tohumu desteklemesi yapmaktayız. Bugüne kadar üç bin 100 ton yem bitkisi tohumu desteğini çiftçimize verdik. 2018 yılında ilkbahar dönemi 100 ton yem bitkisi tohumu destek projesi kapsamında 1030 çiftçimize çoğunluğu dane silajlık mısır silaj yapım malzemesi ve süt otu desteği vereceğiz ifadelerini sarf etti.

KARPUZ ÜRETİMİNİ ARTTIRMAYA YÖNELİK PROJE DE HAZIRLADIK

Et ve süt verimini arttıran hastalıklardan korunmayı sağlayan ve sindirimi kolaylaştıran doğal mineral vitamin içeren yem katkı maddesini ilk defa çiftçilerin kullanımına sunacaklarını da belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Büyükbaş ve küçükbaş premiksi olarak formüle edilip yaklaşık 100 çiftçimize Ar-Ge kapsamında yüzde 50 hibeli destekleme de yapacağız. Son turfanda olarak pazarlarda yer bulan tat aroma ve su oranıyla Kandıra karpuzu olarak nam salmış karpuz üretimini arttırmaya yönelik projede hazırladık. Kandıra mahallelerinde karpuz yetiştiriciliği yapan 100 üreticimize yüzde 50 hibeli yüksek verimli karpuz tohumu desteklemesi de yapacağız diyerek sözlerini tamamladı. Fuar ziyaretinde Başkan Karaosmanoğluna Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Lütfi Efil ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Cenan Turanın da eşlik etti.

Ekli Dosyalar

16 Nisan 2018 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Erken seçim kararını nasıl buluyorsunuz?