Gizle

CHP’li gençler bir ilki başardı

CHP İl Gençlik Kolları’nın Hayır bileşenlerini de bir araya getirdiği Adalet ve Demokrasi Sempozyumu bugün Gebze’de gerçekleştirildi.

Haber albümü için resme tıklayın

CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları’nın bugün Gebze Kültür Merkezi’nde düzenlediği, "Adalet ve Demokrasi Sempozyumu"; siyaset, ekonomi, dış politika, medya, eğitim ve hukuk olmak üzere altı başlıkta gerçekleştirildi. Sempozyumun konuları “Türkiye’de OHAL”, “Türkiye’de sosyal refah”, “2000’li yıllarda Türk dış politikası”, “Türkiye’de medya özgürlüğü”, “Türkiye’de modern eğitim ve hukukta çoğulcu demokratik anayasa” olarak belirlendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da programa davet edilmişti. Ancak Kılıçdaroğlu, sempozyuma katılamayacağını bildirdi.


SP VE İYİ PARTİ DE VAR
Sempozyuma konuşmacı olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel ve Parti Meclis Üyesi Doç. Dr. Yunus Emre, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın Adnan Sezgin, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Ergün Kaya, Marmara Üniversitesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı eski Başkanı Profesör Doktor İbrahim Kaboğlu, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Erdem Gül ve kısa adı ERG olan Eğitim Reformu Girişimi Politika Analisti Yeliz Düşkün katıldı.

Gebze Kültür Merkezi’nde saat 10.30’da başlayan sempozyuma katılmak isteyenler için İzmit’ten ücretsiz otobüs kaldırıldı.


ANDIZ; “BİRLİKTE YAŞAMAK İSTİYORUZ”

CHP’li gençlerin Hak Hukuk Adalet sloganları eşliğinde konuşmasına başlayan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, “Biz göreve geldiğimiz gün gençlik kolları olarak kente ve ülkeye bazı sözler vermiştik. Kurumsal kimlik olarak CHP her yerde temsil edilecek demiştik. Bu anlamda bu sözlerden birini Gebze’de gerçekleştiriyoruz. Adalet ve Demokrasi Sempozyumu’nda, Hayır bloğu olarak bir araya gelerek, söz söylemek adına toplandık Biz artık gerilim istemiyoruz. Hak, hukuk ve adalet istiyoruz. Birlikte yaşamak istiyoruz. Bu sese ülkeyi yönetenlerin de kulak vermesini talep ediyoruz”dedi.

15 Nisan 2018 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Erken seçim kararını nasıl buluyorsunuz?