Gizle

Başkan Bulut’tan Kocaeli iş dünyasına çağrı

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut yürürlüğe giren 7103 sayılı kanunla birlikte iş dünyasının geçmişe dönük istihdam teşviklerinden yararlanabilmesinin önünün açıldığını vurgulayarak Geçmişten kalan istihdam teşviklerinizi alın. 31 Mayıs 2018 Perşembe gününe kadar başvurmazsanız yanar çağrısında bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2018 yılında iş dünyasına uygulanacak yeni teşvikleri açıkladı. 1 Ocak 2018 ile 31 Aralık 2020 yılları arasında 3 yıl süreyle uygulanacak olan teşviklere ilişkin yasal düzenleme 7103 sayılı kanunla TBMMde kabul edilerek yürürlüğe girdi. Yasa sadece yeni teşvikleri değil 1 Nisan 2018 tarihinden önceki dönemde tüm şartları taşıdığı halde 5510 sayılı 4447 sayılı 6111 sayılı kanunlar ve diğer kanunlarla sağlanan istihdam prim teşviki destek ve indirimlerden yararlanmayanların bu haklarından faydalanabilmesinin de önünü açıyor.

31 MAYIS 2018 TARİHİNE DİKKAT

Konu ile ilgili açıklama yaparak Kocaeli iş dünyasına çağrıda bulunan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut İlave istihdamda prim ve vergi desteği 2018de de sürecek 5 bin 412 TLye kadar olan ücretler de teşvike dahil edilecek. Bu destek 12 ay sürecek. Bir Senden Bir Bende programıyla imalat sanayiinde faaliyet gösteren mikro ölçekli işletmeler ve esnaflara önemli bir teşvik sağlanacak. Özellikle KOBİler alacakları her bir kişi için sadece 6 ay prim ve vergi ödeyecek geri kalan 6 ayı devlet karşılayacak. Bu destek de 12 ay sürecek. İşbaşı Eğitim Programına katılanlara verilen günlük 61 liraya kadar harçlık ve ödenen genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı primleri de İŞKUR tarafından karşılanmaya devam edecek. İşletmeler herhangi bir ücret ödemeden doğrudan İŞKUR üzerinden ilgili teşviklere başvuru yapabilecek. 2018 yılı içerisinde her bir ilave istihdam için en az 10 bin TLlik bir maliyet firmaların üzerinden kalkmış olacaktır dedi. Başkan Bulut geçmişten kalan istihdam teşviklerinden de yararlanma çağrısında bulunarak İş insanlarımız en geç 31 Mayıs 2018 Perşembe gününe kadar Sosyal Güvenlik Kurumuna yazılı olarak başvurmaları halinde 5510 sayılı 4447 sayılı 6111 sayılı kanunlar ve diğer kanunlarla sağlanan teşviklerden yararlanabileceklerdir. Aksi halde teşvikler yanar dedi.

13 Nisan 2018 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Erken seçim kararını nasıl buluyorsunuz?